Історію творять мученики, а не мучителі.
Євген Грицяк, лідер Норильського повстання у таборах ГУЛАГу 1953 року

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

26 січня, 2006 - 00:00

Студенти «стають» банкірами

Урочистим нагородженням переможців завершився конкурс «Іменні стипендії від ВАТ КБ «Надра», що проводився серед студентів Київського національного економічного університету і Національного технічного університету України «КПІ». Мета конкурсу — стимулювання та підтримка розробки нових ідей у сфері банківського бізнесу, практичне застосування найбільш перспективних інноваційних розробок, а також створення можливостей для подальшого працевлаштування авторів найкращих робіт у банку «Надра». На першому етапі в конкурсі брали участь письмові роботи студентів. Список тем був запропонований підрозділами банку «Надра». Оцінною комісією були відібрані найкращі роботи, а їхні автори запрошені для проходження другого, очного етапу конкурсу, що передбачало самопрезентацію учасників і їхніх робіт. Семи переможцям конкурсу були вручені іменні стипендії від банку «Надра», а також пам'ятні сувеніри.

Новий контракт з НАТО

Авіакомпанія «Авіалінії Антонова» з березня приступить до виконання нового контракту з НАТО. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна виконавчий директор компанії Костянтин Лушаков, контракт на використання українських транспортників в інтересах альянсу було укладено наприкінці 2005 року з агентством матеріально-технічного постачання при НАТО NAMSA (NATO Maintenance & Supply Agency) терміном на три роки з правом пролонгації. На сьогодні контракт схвалено всіма 16 країнами — членами альянсу. Обсяг контракту не розголошується. Його виконання здійснюватиметься на паритетних — 50% на 50% — умовах із російським оператором Ан-124-100 — авіакомпанією «Волга-Дніпро». Важкий транспортний Ан-124-100 «Руслан» вантажопідйомністю 130 тонн за понад 10 років успішно експлуатується на світовому ринку надважких і негабаритних вантажів і понад п'ять років — в інтересах НАТО.

У захисті авторських прав є прогрес

США зняли з України статус пріоритетної країни-порушниці авторських прав, повідомляє українська служба «Німецької хвилі». Як заявив торговий представник США Роберт Портман, з України знято статус пріоритетної країни-порушниці авторських прав, і її переведено до рівня країни, за якою здійснюється спостереження. Це означає, що відтепер при ввезенні до США скасовується імпортне мито на низку українських товарів. Колишній торговий аташе посольства США в Україні, експерт міністерства торгівлі США Андрій Бігун у зв'язку з цим відзначив: «Думаю, що це позитивний знак для України, яка досягла виконання власних законів про захист прав інтелектуальної власності». «Цей прогрес означає, що Україна впритул наблизилася до вступу до СОТ і в неї гарні перспективи економічного просування. США бачать і позитивно оцінюють цей прогрес, і в майбутньому всіляко допомагатимуть Україні», — сказав він.

Автозаводи борються з холодом

Львівський автомобільний завод (ЗАТ «ЛАЗ») збирається в п'ятницю, 27 січня, відновити роботу підприємства, припинену на початку поточного тижня у зв'язку з холодною погодою та низькою температурою в цехах. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес-службі ЗАТ «ЛАЗ», завод не припиняв роботу повністю — складальні цехи продовжували працювати. Ще один великий вітчизняний автомобілебудівельник — Кременчуцький автозавод — основне підприємство ХК «АвтоКрАЗ», незважаючи на зниження лімітів споживання газу до мінімуму, не припиняв виробництво, зберігаючи повний технологічний цикл. За словами прес-секретаря ХК «АвтоКрАЗ» Наталі Орел, для підтримки теплопостачання завод перейшов на використання мазуту, який вчетверо дорожчий за газ.

Почато відбір оцінювача

Фонд держмайна України оголосив конкурс із відбору суб'єктів оцінної діяльності для визначення початкової вартості належного державі пакету в розмірі 50%+1 акція акціонерної холдингової компанії «Укрнафтопродукт» (Київ) із метою його продажу на конкурсній основі з використанням відвертості пропозиції ціни за принципом аукціону. Згідно з умовами конкурсу, претендент зобов'язаний мати документально підтверджену кваліфікацію, свідоцтво про реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів і досвід проведення подібної оцінки. Свої пропозиції учасники конкурсу повинні подати в ФДМ до 18.00 2 лютого 2006 року, а сам конкурс відбудеться о 15.00 8 лютого. За даними Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку за станом на середину 2005 року, 50%+1 акція компанії належали Фонду держмайна, 44,19% — концерну «Нафтопродукт України» (Київ).

Видані ліцензії адміністраторам НПФ

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (Держфінпослуг) України видала ТОВ «Компанія з управління активами «Альфа-Фінанс» і ТОВ «Компанія з управління активами й адміністрування пенсійних фондів «Актив Плюс» (обидва — Київ) ліцензії на здійснення діяльності по адмініструванню пенсійних фондів. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили в прес-службі Держфінпослуг. Крім цього, Держфінпослуг внесла в Державний реєстр фінансових організацій інформацію про отримання статусу фінансової організації непідприємницьким товариством «Гірничо-металургійний професійний пенсійний фонд» (Дніпропетровськ). Докладних даних про вказані компанії в Держфінпослуг не повідомляють.

Газета: 
Рубрика: