Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Криза «з’їдає» кадри

За останні 5 років 40% офісних працівників змінили роботу
14 березня, 2014 - 12:12
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Економічна криза останніх 5-ти років спровокувала масштабні скорочення кадрів в українській економіці. За даними опитування дослідницького центру міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, 40% працівників змінили місце роботи, при цьому трохи менше половини з них потрапили під скорочення.

«У період 2008—2009 років зберегти свої робочі місця вдалося лише половині «білих комірців»...» — сказано  в підсумках дослідження. Найчастіше у період кризи працівники йшли з компаній не з власної волі. Так, 44% із тих, хто встиг за період кризи змінити місце роботи, потрапили під скорочення, 37% — були змушені подати заяву на звільнення з тієї причини, що їх перестали влаштовувати умови праці. Тільки один із п’яти офісних працівників звільнився, отримавши більш цікаву пропозицію від роботодавця.

Втім, попри певну стабілізацію ситуації в Україн, «кризові спогади» все ще не дають українцям спати спокійно.»Як виявилось, 5 років — це недостатній термін для того, щоб економіка змогла повністю оговтатися від наслідків економічної кризи. І хоча кількість нових пропозицій роботи та рівень конкуренції на ринку праці повернулися на докризовий, але якість вакансій змінилась. Поряд із матеріальними труднощами криза «подарувала» українцям невпевненість у завтрашньому дні. І якщо, згідно з оцінками експер тів, уже за підсумками 2012 року офіційна заробітна платня в доларовому еквіваленті трохи перевищила докризову (у порівнянні з 2007 роком), то психологічний дискомфорт і відчуття глибокого розчарування нікуди не поділися», — підсумовують  експерти міжнародного  кадрового порталу. До того ж, внутрішня дестабілізація в Україні також змушує нервувати ринок праці та роботодавців. Від подальшого розвитку цих подій залежить, чи  відбудеться посилення тенденції скорочення кількості зайнятих у країні.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: