Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

Китай проведе наймасштабнішу реформу держкомпаній

16 вересня, 2015 - 11:07
ФОТО РЕЙТЕР

Як повідомляє Bloomberg, план реформи держкомпаній, підготовлений урядом Китаю, є наймасштабнішим, починаючи з 1990-х рр. Реформа передбачає поділ держкомпаній на дві основні групи — в одну групу увійдуть компаній, орієнтовані на отримання доходу, в іншу — решта організації. Таким чином, влада Китаю планує активніше залучати приватні інвестиції в державний сектор, повідомляє агентство Bloomberg.

Метою плану, який торкнеться десятків тисяч підприємств, є реформування «компаній-зомбі», а також стимулювання взаємодії державного і приватного капіталу, наголошується в повідомленні регуляторів.

Уряд прагнутиме залучити приватний капітал у різні галузі — від енергетики і транспорту до телекомунікацій, відзначають регулятори.

За підрахунками експертів Держради КНР, реформа збільшить темпи зростання ВВП КНР, як мінімум, на 0,33 відсоткових пункта на рік.

Нагадаємо, що в понеділок торги на китайській фондові біржі закрилися із черговим обвалом показників. Основний фондовий індекс Китаю Shanghai Composite знизився на 2,67%, що є найгіршим результатом з 25 серпня, коли він зменшився одразу на 7,63%, передає РБК.

Газета: 
Рубрика: