У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії
Євген Коновалець — український громадсько-політичний діяч, полковник Армії УНР, голова Проводу Українських Націоналістів

Лише 2% готельєрів задоволені Євро-2012

Офіційний туроператор УЄФА за місяць до чемпіонату повернув до 80% заброньованих номерів
20 липня, 2012 - 00:00

Євро-2012 не виправдало очікувань вітчизняних готельєрів. За статистикою Асоціації зіркових готелів, лише 2% з них оцінили підсумки чемпіонату на рівні своїх очікувань. Серед причин такого песимізму — як суб’єктивні, так і об’єктивні фактори. Так, самі готелі не продемонстрували гнучкої цінової політики. А офіційний туроператор УЄФА за місяць до чемпіонату повернув готелям до 80% заброньованих номерів. Крім того, як припускають готельєри, зіпсувала статистику й дискримінація України в деяких західних ЗМІ напередодні футбольного чемпіонату.

Разом із тим, упевнені в Асоціації, саме Євро-2012 стало для галузі «локомотивом» розвитку. Так, лише за 2012 рік кількість готелів у містах-господарях чемпіонату порівняно з 2010 роком зросла на 114% — до 584. Чого цілком вистачило іноземним фанам. Згідно зі статистикою Асоціації, заповнення номерів досягало 95—100% лише в дні проведення ігор. У решту ж днів вона була на рівні 50—60%. Хоча навіть за аналогічний період минулого року номери українських готелів були заповнені на 70—75%. Відзначимо, втім, що під час Євро готелі підняли ціни від 2—2,5 разів у звичайні дні до 3—3,5 разів у дні матчів.

Та увесь свій потенціал готельний ринок іще не вичерпав, попереджають експерти галузі. За їхніми словами, готелі в Україні потрібно буде будувати й після Євро-2012. Нових інвестицій у цю справу можна очікувати вже незабаром. Формальний привід для цього також має спортивний характер — це чемпіонат Європи з баскетболу, який наша країна має прийняти 2015 року. До цього часу, як сподіваються фахівці, кількість готельних номерів в Україні збільшиться. Адже поки що вона й надалі продовжує відчутно відставати від європейських стандартів.

«Є такий світовий стандарт, який говорить про розвиток готельної галузі. Це співвідношення кількості готельних номерів до 1000 жителів. У Києві цей коефіцієнт становить 3,6, тоді як у середньому по Європі — 12», — констатує виконавчий директор Асоціації зіркових готелів Дмитро Прохоров.

Олексій САВИЦЬКИЙ, спеціально для «Дня»
Газета: 
Рубрика: