Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

Питання без відповіді...

Громадяни говорять про проблему соціальних виплат, уряд запевняє, що все під контролем, а Казначейство... мовчить
21 лютого, 2014 - 11:31
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Держава успішно справляється із забезпеченням соціальних виплат. Принаймні, хотілось би, щоб було саме так. Днями виконуючий обов’язки прем’єр-міністра України Сергій Арбузов запевнив, що пенсії і соціальні виплати, заплановані на лютий, будуть забезпечені в строк і в повному обсязі. «Питання виплати усіх соціальних платежів — принципове. Запевняю: усі пенсіонери вчасно одержать пенсії, що належать їм», — сказав він. Проте проблеми із виплатами по захищеним статтям бюджету є і потребують вирішення.

Станом на 1 січня заборгованість по виплаті зарплат склала 808,2 мільйона гривень. Щоправда, це менше показника за грудень, коли держава заборгувала перед «бюджетниками» більше ніж на 200 тисяч гривень. Лідером із заборгованості стала Київська область — 147,8 мільйона гривень. Слідом за ним у «рейтингу» — Донецька (115,4 мільйона), Харківська (74,3 мільйона) та Львівська (47,7 мільйона) області.

Для прикладу, у Донецькій області через непроплати Казначейства, заборгованість за спецфондом бюджету становить 25 мільйонів гривень, повідомляє «Донецьк. Коментарі». Губернатор області Андрій Шишацький визнав, що проблеми з виплатою зарплат все-таки є, а особливо, — із працівниками театрів області. «Сьогодні заборгованість по спецфонду по області — 25 мільйонів гривень. Це як раз зарплати театрів», — зазначив Шишацький.

Проблеми затримки виплат Казначейством торкнулися і студентів українських ВИШів. Для прикладу, «бюджетники» КНУ ім..Т.Г.Шевченка вже більше тижня чекають виплат. У відділі стипендій університету пояснюють, що проблема саме з надходженнями з Держказначейства, а не з ситуацією із Брокбізнесбанком та переоформленням карток. «Дзвоніть періодично і перепитуйте, бо поки грошей в касі університету нема», — повідомляють студентам.

Більш-менш, здається, зрозумілою є ситуація із виплатами пенсій. Міністр соціальної політики Наталія Королевська заявила, що лютневі пенсії профінансовані вже на 65,6%. Тобто, із запланованих 21,3 мільярда гривень на фінансування пенсій за лютий вже направлено 14 мільярдів. Це дозволило повністю профінансувати пенсійні виплати по 17 лютого включно. «За оперативною інформацією, станом на вечір 18 лютого повністю профінансовані пенсійні виплати по 17 лютого включно. Це стосується як виплат, що здійснюються за допомогою поштових відділень, так і банківських установ», — сказала Королевська. Вона також запевнила, що ситуація із виплатами пенсій наразі є пріоритетною в діяльності Міністерства соціальної політики. «Я щогодини одержую оперативну інформацію про стан виплат. Ми не можемо допустити, щоб у складний час найменш захищені категорії громадян, до яких без сумніву належать пенсіонери, залишились від державної підтримки», — сказала вона.

«День» намагався дізнатися про стан заборгованості на даний момент в головному управлінні казначейської служби у Донецькій області, проте там повідомили, що наразі єдина людина, яка уповноважена надавати таку інформацію — дуже зайнята, і на момент здачі матеріалу на подальші дзвінки в управлінні так ніхто і не відповів.

Подібна ситуація і з головним управлінням казначейської служби у Львівській області. Коли «День» звернувся за інформацією щодо стану заборгованості в області, нас «направили» до головного управління в місті Києві, мовляв, «ми нічого не можемо сказати, дзвоніть туди або дивіться на сайті». До речі, на сайті Казначейства відповідної інформації немає. Все-таки «Дню» вдалося зв’язатися із головним управлінням казначейської служби в столиці, проте на момент здачі матеріалу обіцяної відповіді так і не отримав.

Мимоволі здається, що в Казначействі дуже полюбляють грати в мовчанку. Принаймні, протягом дня ніхто на дзвінки не відповідав. Можливо, тому, що є що приховувати?

Марія ЮЗИЧ, «День»
Газета: 
Рубрика: