Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

Українське молоко поїде в Тайвань

31 березня, 2016 - 10:25
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

«Мілкіленд», «Терра Фуд», «Укрпродукт», «Коропський сирзавод» та «Дубровицький завод продтоварів» домовляються про експорт товарів до Тайваню. Представники цих компаній спільно з Асоціацією виробників молока, FAO, українським офісом ЄБРР та ЄБА взяли участь в офіційній зустрічі з директором департаменту міжнародних економічних та фінансових організації Міністерства закордонних справ Республіки Тайвань Майклом Хсю.

Тематикою зустрічі стало питання розширення ринків збуту українських молокопродуктів та кооперація з тайванським бізнесом у даному напрямі. За словами чиновника, 2015 року Тайвань імпортувала готових молокопродуктів майже на 614 млн дол. США. Представники тайванської сторони підтримуватимуть українських молочників у встановленні тісних торговельних зв’язків.

Як написав на своїй сторінці в Facebook економіст Департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак, який у складі української делегації також відправився в Тайвань, імпорт продуктів харчування в країну становить $12,5 млрд, а експорт усіх продуктів — понад $4 млрд.

«Імпорт молочних продуктів (у Тайвань. — Ред.) — $0,6 млрд на рік. Тобто їхній імпорт молочних продуктів більший, ніж наш експорт!» — звернув увагу експерт.

Як повідомляють в Асоціації виробників молока, в  рамках торговельної місії українські виробники молокопродуктів зустрінуться з понад 30 імпортерами продовольства і молокопереробниками республіки та проаналізують ринок Тайваню та можливі ніші України в ньому.

Торговельна місія організована за сприяння ЄБРР та FAO і триватиме із 28 березня по 1 квітня 2016 року.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: