Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Євромайдан гідності

За підсумками 2013 року ми традиційно відзначили символічними Коронами людей, які наближають країну до норми
27 грудня, 2013 - 14:41

Минає 2013 рік. Він був непростим для країни в цілому і, певно, для більшості людей зокрема. Час сподівань, розчарувань і... нових сподівань. Саме 2013-го ми взяли «безповоротний курс на ЄС» (Віктор Янукович); отримали нове негативне слово — «тітушки»; вболівали всією країною за наших футболістів, які з 11 гравців нарешті стали командою та показали нам нову «модель поведінки»; побачили на великих екранах прорив українського кіно та... вийшли на Євромайдан, коли уряд «призупинив підготовку до Асоціації з ЄС». Отже, цього року ми здивували світ, передусім прикладом гідності.

Сьогодні, за кілька днів до завершення року, ЗМІ традиційно визначають свої рейтинги — «найвпливовіших», «найбагатших», «найпопулярніших» українців... «День» також підбиває свої підсумки. Але в іншій системі координат. Ми традиційно відзначаємо тих, хто особистим прикладом наближає країну до норми. А таких українців сьогодні вийшла на вулиці критична маса. І ця «маса» показала, що є громадянським суспільством.

Так, 2009-го Людиною року за версією «Дня» став Анатолій КВАСЮК. Упродовж десяти років він самостійно реставрував безцінну Холмську ікону Божої матері ХІ—ХІІ ст. Наша символічна корона, до слова, стала його першою нагородою загальноукраїнського значення.

2010 року ми відзначили нашого автора, публіциста Миколу ХРІЄНКА, який реалізував свій дослідницько-журналістський проект «Українці за Уралом».

2011-го «День» вручив корону директору «Мистецького Арсеналу» Наталії ЗАБОЛОТНІЙ. Тоді упродовж року «Мистецький Арсенал» називали генератором усіх інтелектуальних і творчих сил.

А минулого 2012 року «День» відзначив айтішника Єгора АНЧИШКІНА як людину, котра своїми зусиллями показала конкурентоспроможність приватних українських ініціатив у світі.

Цього року «День» вручає корони людям, які продемонстрували гідність і навчилися працювати в команді. Кожен з них — особистість сам по собі, але заради досягнення справжньої мети вони стали справжньою командою — на спортивному чи на знімальному майданчику, у віртуальних мережах, на... Євромайдані.

І тому цього року «День» вирішив не відзначати одну Людину року. А нагородити збірний образ — «Євромайдан гідності».

Людина року — Євромайдан гідності (збірний образ)

КОРОНИ «Дня»:

•  Михайлові ФОМЕНКУ, головному тренеру національної збірної України з футболу — «за три дні щастя».

•  Лілії ШЕВЦОВІЙ, Дмитрові ШУШАРІНУ, Олександрові ПРИЛИПКУ — «за неординарний погляд»

•  Руслані ЛИЖИЧКО — «за нічну варту»

•  Телеканалам ZIK та «Донбас» — «за розширення горизонтів»

•  Іванові КАПСАМУНУ, редактору відділу політики «Дня» — за «нонконформізм у журналістиці» (серія матеріалів)

•  Валентинові НАЛИВАЙЧЕНКУ, нардепу — «за утвердження історичної пам’яті»

•  Ользі ХАРЛАН — «за приклад, який надихає»

•  Віталію ЗАМОЙСЬКОМУ, машиністу потягу метро, який закликав пасажирів йти на Майдан, Олександрові ФОРМБЕРГУ з Луганська, Дмитрові СТЕЦЕНКУ із Запоріжжя та Сергію ЛІСІЦИНУ із Краматорська — за «громадянську мужність»

•  Ахтемові СЕЇТАБЛАЄВУ, режисеру фільму «Хайтарма» — «за яскраве художнє висловлювання»

•  Іванові СИДОРУ, аспіранту Київської православної Богословської академії та адміністратору офіційного сайту Михайлівського золотоверхого монастиря, — «за дзвін, який почули»

•  Дмитрові КОЛЧИНСЬКОМУ — «за правильні визначення пріоритетів»

•  Композиторам Мирославу СКОРИКУ, Валентинові СИЛЬВЕСТРОВУ, Євгенові СТАНКОВИЧУ — за «ефект високого неба» у музиці

•  Львівському студентському  дискусійному клубу — «за підтримку розумного середовища»

•  Креативній команді «Дня» — за глянцевий додаток «Маршрут №1» як медіа-явище

Газета: