Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

«Я зустрів дивовижних людей»

«Корона «Дня» за гаряче фото і особливий погляд — Сергієві Лойку
26 грудня, 2014 - 12:50
з Донецького летовища кореспондента Los Angeles Times Сергія Лойка
ФОТО НАДАНО СЕРГІЄМ ЛОЙКОМ

Попри розвиток комунікаційних технологій і нових медіа, звичайна світлина все ще залишається потужним інформаційним і морально-психологічним чинником. Це довів матеріал з Донецького летовища кореспондента Los Angeles Times Сергія Лойка. Своїми знімками і репортажем він фактично розпочав новий український героїчний епос — про непохитних захисників летовища. У той же час персонажі його розповіді мають цілком людські обличчя, повні природних невигаданих емоцій. Це герої, які вийшли з самого народу і є невід’ємною його частиною. Ми вручаємо символічну корону «Дня» російському журналістові Сергієві Лойку за «фіксацію народження справжніх героїв, гарячі світлини та особливий погляд».

«У зоні бойових дій я зустрів дивовижних людей — найкращих представників вашого суспільства, — розповідає Сергій Лойко. — Я бачив їхні очі, повні любові до своєї батьківщини і справжнього патріотизму. Раніше ніколи не міг собі уявити, що патріотизм може мати таке природне, не штучне обличчя. Тут люди піддають себе смертельній небезпеці, інколи жертвують життям, виконуючи свій обов’язок. У мене було відчуття, начебто я потрапив у кіно про велику битву Радянського Союзу з фашистами. Я побачив, що ці люди захищають свою батьківщину і що вони мають рацію в усьому, що вони роблять».

Сергій Лойко вважає, що Україна повинна докладати значно більше зусиль для того, щоб протистояти ворожій пропаганді. «З першого дня цього конфлікту Україна безнадійно програвала інформаційну війну, — наполягає журналіст. — Я не вважаю, що потрібно брехати, як це робить протилежна сторона. Як відомо, і з двох типів брехні одну правду скласти неможливо. Потрібно просто чесно відображати те, що відбувається. Але мало день за днем показувати одне і те ж втомлене, байдуже обличчя речника АТО. Потрібно розповідати про хід військових дій у прямому етері, показувати героїв, їхні очі, розмовляти з ними. Ось для цього потрібно допускати журналістів на передню лінію фронту. Мені ж весь час говорили: «Це не можна. Це небезпечно!» Хлопці, ваша робота небезпечна бо ви — військові, наша небезпечна — бо ми журналісти. Ми усвідомлюємо ризики і готові відповідати за все, що з нами станеться. Але ми повинні розповісти про те, що робите ви! Потрібно налагоджувати зв’язок між журналістами і військовими. Було б доцільно запозичувати практику т.зв. ембеддингу, яку американці запровадили в Іраку 2003 року. Вони дозволили журналістам жити з військовими в умовах фронту, в одному наметі або землянці, і щодня розповідати про їхній побут і проблеми. Ворожа сторона розповідає страшні казки про українських бійців. Це все — нісенітниця, але боротися з нею можна лише правдою. Потрібно щодня розповідати й, головне, показувати все, що там відбувається. Україна веде війну за незалежність. Це — не конфлікт між різними політичними силами. Це — справедлива війна і люди мають це розуміти».

Роман ГРИВІНСЬКИЙ, «День»
Газета: