...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

«100 років Молодий!»

Під таким гаслом відкриває сезон популярний театральний колектив у Києві
31 серпня, 2017 - 11:34
«ГОРЕ З РОЗУМУ» В ПОСТАНОВЦІ АНДРІЯ БІЛОУСА — ЦЕ БРУТАЛЬНЕ ПРОЧИТАННЯ КЛАСИКИ / ФОТО ВІОЛИ СОКОЛАН

3 вересня Молодий театр  відкриє завісу виставами «Горе з розуму» та «Синій автомобіль», які покажуть на Основній і  Камерній сценах. Цьогоріч відзначатимуть знаковому подію — 100 років від часу заснування Молодого театру Лесем Курбасем, а тому, за словами нинішнього художнього керівника колективу Андрія Білоуса, свій 39-й сезон відбуватиметься під гаслом «100 років Молодий!».

Першою новинкою (16 вересня) стане  ексцентрична комедія  «Різня», яка поставлена Владою Бєлозоренко за п’єсою сучасного драматурга Ясміни Рези «Бог різанини» (український переклад з французької — Івана Рябчія). У виставі головні роді виконуватимуть дві прими трупи — Римма Зюбіна (Вероніка) та Ірма Вітовська (Аннета).

Наступна прем’єра відбудеться 28 жовтня. Знана майстриня сцени Тетяна Стебловська разом із молодими акторами пофантазує на тему кохання у виставі за п’єсою сучасного українського драматурга Олександра Володарського «Селфі зі склерозом» (режисер Костянтин Дубінін).

У листопаді та грудні глядачі побачать ще дві цікаві постановки:  «Любий друг» за романом французького класика Гі де Мопассана (режисер Юрій Лізенгевич) та «Майстер Сольнес» норвезького драматурга Генріка Ібсена (режисер Андрій Білоус).

Не пропустять театрали й  «Тектоніку почуттів» Еріка-Еммануїла Шмітта, «Парашутиста» Олександра Селіна, «Фантомні болі» Василя Сігарева...

Сучасний Молодий театр продовжує тримати курс, закладений великим реформатором Лесем Курбасом, і гідно нести ім’я «Молодий».

Ольга БОГАЧЕВСЬКА
Газета: 
Рубрика: