Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Анекдот

Фільм про Україну отримав приз у Канах, але наша держава не має до цього стосунку
16 липня, 2021 - 15:46

«Стрічка Елі Граппа «Ольга» отримала Prix SACD for the best script at 60th Semaine de la Critique — приз за найкращий сценарій ювілейного 60-го Каннського тижня критики!

«Тиждень критики» — одна з найавторитетніших конкурсних програм Каннського кінофестивалю. Саме з «Тижня критики» в 2014 році розпочався тріумф стрічки Мирослава Слабошпицького «Плем’я» — фільм отримав Гран-прі секції та високі оцінки критиків.

На ювілейному 60-му Каннському тижні критики, що з 7 до 15 липня триває в рамках 74-го Каннського кінофестивалю, відбулась світова прем’єра стрічки «Ольга», створеної у співвиробництві Швейцарії, Франції та України.

У фільмі Елі Граппа йдеться про українську гімнастку, що має зробити складний життєвий вибір, доки в її країні відбувається Євромайдан. Стрічку знято в Україні за участі кінокомпанії PRONTO FILM, продюсери — Максим Асадчий, Сашко Чубко. На прем’єрі була присутня головна акторка фільму, — гімнастка з Луганська, вихованка Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного Анастасія Будяшкіна.

«Ми працювали над цим проєктом з нашими швейцарськими та французькими партнерами з 2017 року і щасливі, що результат виправдав вкладені зусилля. На Каннському кінофестивалі пролунав гімн України, глядачі плакали на кадрах з Революції гідності і приходили в Український павільйон дякувати за фільм. Ми сподіваємося на всебічну державну підтримку прокату: ми розраховуємо на широкий реліз, адже це не лише яскравий фільм до річниці подій на Майдані, а й захоплююча спортивна драма, що тримає глядача у напрузі з першої до останньої хвилини».

/ Продюсер фільму «Ольга» Максим Асадчий /

В Україні фільм «Ольга» вийде у широкий кінотеатральний прокат у лютому 2022 року».

Отакий текст я отримав сьогодні на свою електронну пошту.

Хороша новина? Ще б пак!

А ще доволі смішна.

Точніше, смішний шлях її донесення до громадськості.

Бо прийшла вона від прес-служби Державного агентства України з питань кіна. Ще й телефон прес-служби дбайливо наведений унизу. Тобто виглядає так, що цей успіх створений стараннями, невтомною працею і щедрим фінансуванням з боку шановного Держкіна.

Все було би добре, але саме фільму «Ольга» агентство ВІДМОВИЛО  у фінансуванні. Трапилося це на сумнозвісному 11 конкурсі-пітчингу Держкіна, який обернувся справжнім кошмаром для української кінематографії, оскільки чиновники вирішили чомусь саме її коштом поборотися з пандемією COVID і під приводом цього «зарізали» десятки кінопроєктів, що вже отримали прохідні бали.

Кіноіндустрія в основі своїй — галузь прагматична, як і будь-яка індустрія. Участь країни у виробництві фільму підтверджується не локаціями, а грошима. Тобто допоміг з бюджетом — значить, з повним правом можеш називатись співвиробником. Тож держава Україна жодного стосунку до виробництва «Ольги» не має. Це швейцарсько-французький фільм про події в Україні, і цим призом він додає слави швейцарському і французькому кіну.

Що не заважає Держкіну як ні в чому не бувало розсилати радісні реляції.

Чистий тобі анекдот.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Газета: 
Рубрика: