Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Гніздо» для «білого птаха»

5 лютого, 2016 - 09:37
ПЕРЕД КІНОТЕАТРОМ СТОЇТЬ СИЛЬНО ПОШКОДЖЕНИЙ ДОЩАМИ ПАМ`ЯТНИК «КРИЛА», ЯКИЙ ЗВЕЛИ ЗА ІНІЦІАТИВИ БУКОВИНЦЯ ВОЛОДИМИРА ІЛАЩУКА / ФОТО З САЙТА CHERNIVTSI.COMMENTS.UA

У Чернівцях розпочались роботи з реконструкції багатостраждального кінотеатру. Про це повідомив міський голова Чернівців Олексій Каспрук: — На тендері перемогла чернівецька фірма «Експріелтсервіс». Вартість робіт майже 25 мільйонів гривень, архітектор — Ярослав Бойко. Для нас всіх це дуже відповідальний об’єкт. Адже українська спільнота стоїть на порозі 75-річчя від дня народження нашого знаменитого земляка. Кіномистецький центр його імені має стати не лише окрасою міста, центром відпочинку, культурного розвитку чернівчан та народження нових юних талантів, але й опорним пунктом в нашому змаганні за звання «Культурна столиця Європи-2024».

За словами архітектора Ярослава Бойка, який виготовив проект реконструкції кінотеатру, приміщення  перепланують та модернізують всередині. Також повністю змінять оздоблення фасадів. — У приміщенні буде виставковий зал, музей, буфет, глядацька зала, — розповів Ярослав БОЙКО. — У залі розширимо сцену до 6 метрів, ряди будуть ширшими, а кількість глядацьких місць зменшать до 400. У цокольному поверсі будуть допоміжні приміщення. На першому поверсі будуть облаштовані зручності для людей з обмеженими фізичними можливостями. Щодо споруд поруч із кінотеатром, якими користувався орендар, вони становитимуть цілісний комплекс з оновленим кіномистецьким центром. Чернівчани сподіваються, що гніздо білого птаха таки буде! І на 75-річчя від дня народження нашого земляка, кіноактора, сценариста, кінорежисера Івана Миколайчука, центром подій стане оновлений кіномистецький центр його імені.

Марія ВИШНЕВСЬКА, Чернівці
Газета: 
Рубрика: