Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

Культурна дипломатія

У Бучі та Києві з успіхом відбувся шостий Міжнародний фестиваль опери, оперети та мюзиклу «О-фест»
11 червня, 2018 - 15:50

Захід було організовано Національною оперетою України та Бучанською міською радою. На «О-фест-2018» приїхали гості з 12 країн світу, які взяли участь у цікавих мистецьких акціях і гала-концертах… У рамках форуму відбувся круглий стіл на тему «Фестивальний рух в Україні як засіб міжнародної співпраці». Голова Національної спілки театральних діячів України та художній керівник-генеральний директор Національної оперети Богдан Струтинський разом із командою однодумців активно втілюють у життя різні мистецькі акції міжнародного шляху розвитку театру. Богдан Дмитрович вважає гастролі та організацію фестивалів «культурною дипломатією», зауважуючи, що мистецтво — це те, завдяки чому Україна у світі не просто стає відомою, але й завойовує високий авторитет.

На круглому столі обговорювалися питання, якими шляхами можна виходити на міжнародну арену, щоб обмінюватися досвідом та налагоджувати нові зв’язки. Зокрема, у нашій країні на сьогоднішній день налічується 30 театральних фестивалів, які поступово розвиваються й отримують розголос у світі. Один із них, безумовно, «О-фест», який навіть на старті заявив про себе дуже потужно, а з кожним роком еволюціонує дедалі активніше. До речі, наступного, 2019 року, організатори вже планують не два, а три дні проведення заходу із залученням нових локацій.

Фестивалі — надзвичайно важливе явище на міжнародній арені. Адже вони сприяють розвиткові туризму, економіки, що підтверджують давно відомі всесвітні фестивалі, особливо у невеличких містах, які стають відомими й обростають інфраструктурою, якої вимагають міжнародні стандарти. Власне, Буча, де проводиться «О-фест», підтверджує цю істину. Завдяки співтворчості з Національною оперетою у міському Бучанському парку було збудовано літній театр, в місті відремонтували дороги. Цього року від журналістів надійшла пропозиція до міського голови Анатолія Федорука відтворити у парку і «алею зірок» (адже гості форуму — всесвітньовідомі митці), побудувати готелі для розміщення іноземних гостей і навіть видати банківську монету з логотипом фестивалю.

Однією з найважливіших інформацій на круглому столі було відкриття Українського культурного фонду й виступ виконавчого директора Юлії Федів про можливості фінансування фестивального руху в Україні, національні та міжнародні грантові програми. Завдяки отриманню грантів фести віднині можуть розраховувати на вельми серйозне спонсорування від 200 тисяч євро до 2 мільйонів, якщо до проекту буде залучено шість країн, включаючи Україну.

Виступив також голова Комітету з питань культури та духовності Верховної ради України Микола Княжицький, проголосивши, що у Верховній раді зараз тривають читання кількох законопроектів, що стосуються підтримки культури на законодавчому рівні.

Представники ЗМІ наголошували на тому, що під час формування держави та державності, коли ми стикаємося з перманентними кризовими ситуаціями, певно, не найкраща пора для створення масштабних міжнародних проектів.

Нагадаємо, нині Національна оперета є організатором двох міжнародних фестивалів — «О-фесту» та «Карпатського простору» (останній проводиться в Івано-Франківську на травневі свята). В кожному форумі беруть участь до 20 країн світу. Тож, як то кажуть — «дорогу здолає то, хто іде».

Яна ІВАНИЦЬКА. Фото Анатолія ФЕДОРЦІВА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments