Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

«Портрети сучасників» Романа Петрука

У День знань у мистецькій галереї Острозької академії відкрилася виставка робіт молодого художника з Луцька Романа Петрука
1 вересня, 2017 - 17:56

Після Інавгурації-2017 — урочистої посвяти першокурсників у спудеї Національного університету “Острозька академія”, усі охочі мали нагоду відвідати виставку Романа Петрука “Портрети сучасників”. На виставці представлено 26 робіт, на яких зображені колеги по пензлю Романа, його викладачі, друзі та рідні. У центрі експозиції виставки розміщений портрет відомого художника, на жаль уже покійного, Миколи Стороженка — вчителя Романа Петрука, з яким хлопець працював до останнього його земного дня.

Роман Петрук у 2015 році закінчив з відзнакою Майстерню живопису і храмової культури при Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (керівник — професор Микола Стороженко), член Національної спілки художників України. Молодий митець — лауреат Премії імені М. Г. Дерегуса в галузі образотворчого мистецтва за серію творів “Портрети сучасників” (2016 р.), також нагороджений медаллю “Трудова слава ІІ ст.” Міжнародного Академічного Рейтингу “Золота Фортуна”, працює в галузі живопису, графіки, монументального та сакрального мистецтва. Роман Петрук був учасником понад 40 всеукраїнських виставок та пленерів, а його твори зберігаються в  Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, приватних та музейних колекціях України і зарубіжжя.

“Кожний портрет, що представлений на виставці, має свою техніку виконання. Людина своїми почуттями, характером, ставлення до інших, до життя і навіть своїм тембром голосу надихає мене на вибір певної техніки, за допомогою якої вдається передати психологію цієї людини. Когось я пишу гладко, у деяких місцях доводиться продряпувати, десь накладаю кільканадцять шарів фарби. Це все робиться для того, щоб передати звучання глибини душі людини, зображеної на портреті. Це не можна описати словами, а потрібно відчувати”, — розповідає Роман Петрук.

За словами доцента Світлани Стоян, Роман Петрук — це майстер глибокопсихологічної миттєвості. Інновацією художника є віртуозне поєднання класичної школи рисунку й живопису із експресивно-символічною манерою візуалізації образів, які у роботах митця набувають або містично-утаємничених рис, або емоційно-вибухової сили, що розпорошується по полотну кубічними кольоровими плямами й потоками світла.

“Його персонажі демонструють нам не просто зовнішні обриси людини, а занурюють нас у свій внутрішній світ, унаочнюючи ритми тонких, іноді, неземних енергій, що проступають на картинах трансцендентною світлоносністю, засвідчуючи людську приналежність до божественного. Із вражаючою проникливістю Роман неодноразово зображує свого вчителя — Миколу Стороженка, який із розкритими до нас долонями ніби несе власний хрест, що вертикальною чорною полосою немов врізається у його тіло, вказуючи шлях на власну Голгофу.

Художник також занурює образ свого наставника у кольорову мозаїку пергаментів, аркушів паперу, серед яких проступають два образи — Тараса Шевченка і Стороженка, долі яких сплелися у творчому діалозі поколінь. Серія робіт Романа Петрука “Портрети сучасників” без перебільшення вражає своєю глибиною й майстерністю художнього унаочнення образів сучасних українців, що на картинах художника виринають із буденності й сірої застиглості, набуваючи нового світлоносно-енергійного життя завдяки віртуозному пензлю неймовірно талановитого майстра”, — зазначає Світлана Стоян.

Виставка Романа Петрука “Портрети сучасників” діятиме в мистецькій галереї Острозької академії до кінця вересня.

Олексій КОСТЮЧЕНКО, Острог. Фото автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments