Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Зимові дива у Музеї книги і друкарства України

09 грудня, 16:58

6-7 грудня 2024 року у Музеї книги і друкарства України, який знаходиться на території Лаврського заповідника, відбувся фестиваль «Зимові забави Азбукового Королівства магів і янголів». Здавалось би, які забави під час війни з постійними переживаннями про просування ворога на лінії бойового зіткнення, повітряними тривогами, відключеннями світла тощо. Проте, війна страшна не тільки втратами наших захисників і захисниць, окупацією українських територій, руйнуванням міст, містечок і сіл, намаганням рашистської пропаганди та так званого «глубінного народа» впливати на мізки людей, зморених довгою війною. Війна страшна ще й тим, що вона залишає українських дітей без дитинства з його радощами, забавами, дивами та мріями.

фото

         Вже помічено, що чимало наших співвітчизників, які залишились в Україні, живуть начебто за інерцією, очікуючи закінчення війни. Цей синдром «відкладеного життя» передається й дітям. Їхні мрії, бажання, таланти немов би завмирають, «заморожуються» у цей воєнний час.

фото

         Спробою розтопити, «розморозити» дитячі душі й мрії в час цієї важкої війни і став фестиваль Музею книги і друкарства України «Зимові забави Азбукового Королівства магів і янголів».

фото

         Цей фестиваль має свою довгу і цікаву історію. Він був започаткований у далекому 2010 році директоркою музею Валентиною Бочковською після поїздки до Америки, під час якої її вразило те, що всесвітньо відома бібліотека Конгресу проводить щорічний фестиваль дитячої книги. Так виникла ідея започаткувати  свято книги для маленьких українців. Ідея переросла у перший фестиваль дитячої книги «Азбукове Королівство магів і янголів», який відбувся восени того ж таки 2010 року. Подія мала великий успіх у дітей та дорослих. Фестиваль проводився у всі наступні роки аж до 2021 включно і навіть декілька разів на рік. Відбулося чимало цікавих зустрічей дітей із дитячими письменниками. У межах заходу створювались спеціальні виставки, проводились інтерактивні екскурсії, майстер-класи, концерти, театральні перформанси. Фестиваль набув широкого розголосу і популярності серед дітей та дорослих Києва та його гостей. Рашистська навала багато що зіпсувала в житті українців, зокрема, вона перервала і гарну традицію дитячого фестивалю в Музеї книги і друкарства.

фото

         Рішення відродити дитячий фестиваль не було простим. Зважувались можливі небезпеки для дітей через повітряні тривоги й вимкнення світла, складні зимові погодні умови тощо. Проте, бажання створити свято для дітей, повернути радість і зацікавленість на їхні обличчя, розбудити мрії і бажання, притаманні саме дитинству, переважили. І фестиваль відбувся.

фото

         Два дні музей був переповнений дитячими голосами. Відбулися цікаві зустрічі маленьких читачів із письменниками Сашком Дарманським, Тетяною Нечитайло, Зіркою Мензатюк, Марго Моржевською, які представили свої нові книжки. Також зі своїми новими виданнями дітей та дорослих гостей фестивалю познайомило видавництво «Веселка» за участі головної редакторки видавництва Ірини Бойко. Відбулась серія цікавезних авторських майстер-класів, створених музейниками. Зокрема: «Лінорит» художниці Олени Поліщук; «Чарівна папірня» від Яни Русенко та Олени Павлюченко; «Історія писемності та магія чорнила» від Наталії Чубій; «Шовкографія» та «Мармурування» від Ірини Гулейкової; «Лаврська Друкарня» від реконструктора Дмитра Чубія та художниці Олени Поліщук; виготовлення «Різдвяного павука» з соломки від майстрині і фольклористки Марії Пошивайло; «Акварельна листівка» від художниці Лариси Пономаренко; «Скрипторій» від Галини Карпінчук; «Веселий Миколайчик» від Лідії Брутко; квест «У пошуках музейних скарбів».

фото

         Символічно, що день Святого Миколая припав на День Збройних Сил України. У цей день музей відвідали воїни ЗСУ, які лікуються у київських госпіталях або проходять реабілітацію. Саме для них була проведена низка майстер-класів, які викликали зацікавлення та позитивні емоції у наших захисників. Також до дня Збройних Сил України була створена передноворічна виставка і проведена презентація результатів другого міжнародного конкурсу «Малюємо українською. Абетка».

фото

Завершувались фестивальні дні в Музеї книги і друкарства концертами творчих колективів та відомих українських виконавиць Алли Кучерук, Анастасії Філіппової, Катерини Баранової.

фото

         Більше 700 людей загалом за ці два дні відвідали фестиваль «Зимові забави Азбукового Королівства магів і янголів» Музею книги і друкарства України. З повним правом можна сказати, що «забава» виявилась вдалою! Ця подія ще раз продемонструвала, що українці хочуть жити повнокровним, омріяним для себе та власних дітей, життям, і їм непотрібні щодо цього вказівки божевільного сусіда! 

  Ірина Грабовська

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати