Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

У Грузії відбувся концерт гурту «Вернигора» на підтримку України

4 травня, 2022 - 21:32

У Тбілісі в День конституції Польщі відбувся концерт на знак солідарності з Україною. Посольство Польщі у Грузії спільно з посольствами України і Литви вирішили з нагоди свята запросити гурт «Вернигора», яка творить музику польсько-українського прикордоння, і спільно висловити підтримку українському народу.

На концерті звучали народні пісні Лемківщини, Бойківщини, колядки. Солістка «Вернигори» Дарія Косєк має українські коріння, народжена в Польщі.

- Мої дідусі з Бойківщини. Були переселені під час операції «Вісла» і опинилися на півночі Польщі. Вони зберегли культуру, традиції, мову. Мабуть, тому за мною завжди «ходили» бойківські, лемківські, гуцульські пісні, - розповідає Дарія Косєк. Музичний гурт «Вернигора» заснували три роки тому. За словами Дарії, саме тоді вдалося здобути стипендію для обробки кількох пісень. - Так все і почалося. Ми збираємо народні пісні, які раніше виконувалися на території Бойківщини. Таким чином намагаємося наблизити до польських слухачів українську музику. Бачимо, що грузинській публіці також дуже сподобались виконані пісні.

«Вернигора» — лауреат 1-ї премії Фестивалю Польського радіо «Нова традиція», проєкт гурту переміг в одному з найвідоміших у Польщі конкурсів фольк-музики — Міжнародному фестивалі «Фолькові Міколайки». У творчому доробку «Вернигори» близько 15 пісень і 10-ти колядок.

- В основному шукаємо матеріали у книжках ХІХ століття, польський етнограф Оскар Кольберґ зібрав дуже багато пісень. Також маємо записи, зроблені під час етнографічних досліджень на Лемківщині.

Опрацьовуємо, надаємо сучасну обробку, але зберігаємо основу, колорит і всю красу. Зараз шукаємо можливостей, щоб поїхати в Україну і після перемоги пошукати народні пісні для нашого репертуару.

Цьогоріч Польща відзначила 231 річницю проголошення першої Конституції. Цей документ вважається першою конституцією в Європі і другою у світі (після Конституції США). Концерт, організований з нагоди цього свята, відбувся на підтримку України і пройшов під слоганом «Stand with Ukraine».

- Ми спільно з посольствами України і Литви вирішили зорганізувати цей концерт, присвячений Україні. Українці переживають дуже складні часи і цей захід є проявом нашої солідарності. Хочемо показати, що ми стоїмо з Україною, - зазначив під час вітального виступу посол Республіки Польща в Грузії Маріуш Машкевич.

В кінці концерту гурт «Вернигора» та усі присутні разом заспівали пісню «Ой у лузі червона калина».

279451763-520920783100868-4395056479032046179-n

279724972-401224381810613-5380649376412339292-n

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тбілісі, фото авторки.
Рубрика: