Вечори пам’яті Героїв Небесної Сотні
19 і 20 лютого у Києві лунатиме знаменитий «Реквієм» В.А. МоцартаНагадаємо, ця траурна заупокійна меса написана на канонічний латинський текст. Через хворобу Моцарт не встиг закінчити «Реквієм». Рукопис маестро закінчується на 8-му такті Lacrimosa, цей запис був зроблений ним 4 грудня, а 5 грудня композитор помер. На прохання дружини Моцарта Констанці, «Реквієм» завершили учень і друг сім’ї Франц Ксавер Зюсмайєр та знайомий композитора Йозеф Ейблер. Перше виконання цього твору відбулося 14 грудня 1714 року в садибі замовника «Реквієму», графа фон Вальзеґґа у передмісті Відня...
Ця музична драматична поема про людські страждання і незмінну віру в майбутнє. Твір сповнений людяності, сумної лірики і трагічного пафосу!
«Реквієм» Моцарта належить до золотого фонду академічної музики. Це одна з найбільш відомих у світі траурних мес.
19 грудня у Національній опері відбудеться вечір, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні. «Реквієм» виконає Симфонічний оркестр і Хор театру під орудою маестро Миколи Дядюри (хормейстер Богдан Пліш», солісти: Тетяна Ганіна (сопрано), Анжеліна Швачка (мецо-сопрано), Валентин Дитюка (тенор) і Сергія Магери (бас).
А 20 лютого — саме в день, який увійшов у нашу новітню історію як кровавий, — у 2014 р. силовики розстріляли учасників Революції Гідності... у Філармонії знову лунатиме легендарний моцартівський «Реквієм» у виконанні Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України (художній керівник — Валентина Іконник-Захарченко), і солістів — Іванна Пліш (сопрано), Валерія Мудра (мецо-сопрано) Олександр Чувпило (тенор), Тарас Бережанський (бас), диригент — Богдан Пліш.