Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Виставка до 20-ї річниці Конституції України

23 червня, 2016 - 10:10

23 червня у музеї «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» Державна архівна служба України спільно із Заповідником представить виставку документів, присвячену 20-й річниці Конституції України. Виставка підготовлена за документами центральних державних архівів України та Державного архіву Закарпатської області.

На виставці буде представлено документи і матеріали, які відображають найважливіші історичні моменти конституційних процесів на складному й довгому шляху державотворення України.

Зокрема, з фондів Центрального державного історичного архіву буде представлена копія унікальної пам’ятки — Конституції гетьмана Пилипа Орлика. Крім копій Універсалів Української Центральної Ради, Конституції Української держави, Акта про злуку Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою, на виставці вперше будуть представлені оригінали документів, що розкривають події становлення незалежної України, підготовки Основного закону України.

Також буде представлено оригінал Конституційного договору між Верховною Радою України та Президентом України «Про основні засади організації та функціонування державної влади і місцевого самоврядування в Україні на період до прийняття нової Конституції України», Конституція України, ухвалена на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року, протоколи засідань п’ятої сесії Верховної Ради України щодо обговорення питання про проект Конституції України 26 — 28 червня 1996 р. та ін.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: