Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

«Час грає проти нас»

Ще раз про (не)участь України у Дитячому Євробаченні-2018
13 липня, 2018 - 13:16

Нагадаємо, у  статті «Ми втрачаємо шанс?» (№120) наша газета підняла тему про те, що цьогоріч Україна вперше не братиме участі в Дитячому Євробаченні.

«Національна суспільна телерадіокомпанія України як член Європейської мовної спілки щороку забезпечує участь  нашої країни у Дитячому Євробаченні, проте цього року через критичне недофінансування Суспільного мовника представник від нашої держави не братиме участі у міжнародному пісенному конкурсі», — повідомила прес-служба НСТУ.

Дитячий пісенний конкурс Євробачення — щорічні міжнародні змагання для дітей віком до 15 років, у яких беруть участь по одному представнику від кожної з країн-членів Європейської мовної спілки.

Дитяче Євробачення-2018 відбуватиметься 25 листопада у столиці Білорусі, в спортивному комплексі «Мінськ-Арена», який вже приймав дитячий пісенний конкурс 2010 року.

Наша країна почала брати участь у пісенному змаганні з 2006 року, а цьогорія вперше за всю історію конкурсу змушена відмовитись від участі...

«День» попросив керівництво Національної суспільної телерадіокомпанії України прокоментувати цю ситуацію, а також роз’яснити про суму штрафу, який наклала  Європейська мовна спілка  (EBU) на Україну після проведення дорослого Євробачення-2017? Бо у ЗМІ повідомлялось, що й досі у Женевському банку лежить 15 мільйонів євро страхових, які виділив уряд України на проведення конкурсу в Києві. Ці кошти EBU досі не повернула нашій країні (штраф за те, що не допустили російську конкурсантку Юлію Самойлову виступати у нашій столиці). Чи вдалося забрати кошти застави? Про яку конкретно суму йдеться (15 мільйонів чи 200 тис. євро)?

Інна ГРЕБЕНЮК, член правління НСТУ:

— Участь в Дитячому Євробаченні залежить не лише від дофінансування як такого, а й від того, на що саме держава виділить кошти. НСТУ не може абсолютно самостійно вирішувати на що витрачати наявні кошти, адже це передбачається в паспорті бюджетної програми, окремо на кожну статтю видатків. Якщо, наприклад, виділять кошти на трансляцію, то їх не можна витратити на участь в конкурсі. Проте якщо виділять на щорічний внесок до Європейської мовної спілки та участь в Дитячому Євробаченні, то це інша справа. Звісно, Суспільний мовник буде радий взяти участь у конкурсі. Ми дуже сподіваємось на повне дофінансування компанії. Та якщо це станеться осінню, то НСТУ просто не встигне провести національний відбір. Таким чином, для участі в Дитячому Євробаченні питання фінансування є нагальним і потребує вирішення швидше. Час у цьому питанні грає проти нас.

«БЛОКУВАННЯ КОШТІВ АБСОЛЮТНО НЕ ПОВ’ЯЗАНЕ ЗІ ШТРАФОМ, ЯКИЙ НАКЛАДЕНО ЄМС»

Вікторія СИДОРЕНКО, директор зі зв’язків із громадськістю та ЗМІ UA: Суспільне мовлення ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України»:

— У відповідь на Ваше звернення щодо неповернення коштів фінансової гарантії в розмірі 15 000 000 євро, які перераховувалися Європейській мовній спілці (ЄМС) під час підготовки до проведення в Україні Пісенного конкурсу «Євробачення-2017» (ПКЄ-2017), повідомляємо.

Блокування цих коштів абсолютно не пов’язане зі штрафом, який накладено ЄМС.

Підставою для блокування цих коштів є рішення Господарського суду м. Києва від 17.10.2016, прийняте у справі № 910/12143/15 за позовом акціонерного товариства EURONEWS SA до Національної телекомпанії України про стягнення заборгованості за ліцензійною угодою від 21 жовтня 2010 року у розмірі 10 591 224,48 євро, що еквівалентно 251 076 179,58 грн.

Так, ЄМС у травні 2017 року повідомила ПАТ «НСТУ» про блокування коштів фінансової гарантії, розміщеної на рахунку ЄМС, на підставі повідомлення Женевського управління зі стягнення боргів (GenevaDebt Enforcement Office) у зв’язку з вимогою третьої особи у розмірі 11 586 000 швейцарських франків, боржником якої є ПАТ «НСТУ».

Враховуючи, що ПАТ «НСТУ» є правонаступником прав та обов’язків Національної телекомпанії України, вищевказане рішення суду та правонаступництво фактично і стали підставою для блокування коштів у Швейцарії за зверненням акціонерного товариства EURONEWS SA.

Наразі, з метою забезпечення повернення коштів фінансової гарантії до державного бюджету України представники ПАТ «НСТУ» спільно з уповноваженими представниками держави Україна приймають участь у судових справах, ініційованих EURONEWS SA щодо визнання права власності на кошти фінансової гарантії за державою Україна та повернення цих коштів в Україну.

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: