Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Мітингувальниками хтось маніпулював»

Фотокореспондент «Дня» Артем Сліпачук, який знімав у епіцентрі подій, — про «кривавий понеділок» під Радою
4 вересня, 2015 - 12:30
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Найтрагічнішою темою тижня, що минає, стала сутичка під стінами парламенту в понеділок, 31 серпня, коли депутати у першому читанні схвалили зміни до Конституції України. Нагадаємо: після провокацій з боку активістів, які виступали проти змін до Основного Закону, між бійцями національної гвардії, які забезпечували порядок біля парламенту, та радикальними молодиками виникла сутичка. Останні застосували каміння, пляшки, петарди та навіть бойові гранати. В результаті — понад сто нацгвардійців отримали поранення. Троє — від травм загинули. Правоохоронці кваліфікували ці події як теракт. А лідери політичних партій, які закликали прийти на мітинг агресивно налаштованих молодих людей, у розвитку подій звинуватили... владу.

Фотокореспондент «Дня» Артем Сліпачук того дня працював у парламенті. Внаслідок вибуху петард він отримав обпік руки та живота. Як відбувався розвиток подій та що відчув журналіст, коли в центрі столиці, як і минулого року, на його очах лунали вибухи та гинули люди?

«Щойно Гройсман оголосив про закриття сесії, на вулиці, біля парламенту, почалася бійка. Ми, журналісти та фотокореспонденти, які працювали в ложі для преси, відразу кинулися до епіцентру подій. Але вийти не вдалося — охорона й національна гвардія закрили вхід до ВР, — розповідає Артем Сліпачук. — Всім наполегливо рекомендували не виходити. Частина колег почала знімати інцидент просто... з парламентських вікон. Я ж кинувся шукати альтернативний вихід із парламенту, бо не міг пропустити подію. Вийшовши через одні з бокових дверей з боку вул. Грушевського, буквально «продерся» за спини нацгвардійців. Фактично працював з того ракурсу, де краще було видно саме атаку агресивно налаштованих мітингувальників. Спочатку в бік правоохоронців полетіли пляшки, каміння, петарди... Однією з петард мені обпекло руку та живіт. І тільки  врахувавши досвід роботи на Майдані, я прийняв рішення відразу відійти на безпечну відстань. Через кілька хвилин після того, як я відійшов, у бік правоохоронців полетіла граната...»

За словами Артема, було чітко зрозуміло, що «заведеними» мітингувальниками хтось маніпулював. У моменти, коли здавалося, що напруга спадає, люди із натовпу вигукували: «Третій майдан!», «На Раду!»...

«Фотокореспонденти «Дня» під час подій на Майдані працювали майже цілодобово, потім не раз їздили на схід... Попри вміння зловити важливий кадр, питання особистої безпеки для нас завжди було головним, — продовжує Артем. — На Майдані мали персональні засоби захисту, зокрема каски, жилети, окуляри... Під Радою ж, зрозуміло, нічого цього не було. Ми прийшли знімати сесійне засідання. Страшно, що в країні після таких трагічних подій на Майдані, під час війни на сході  знаходяться політики, які маніпуляціями та підігріванням настроїв натовпу хочуть здобути електоральні дивіденди».

Вадим ЛУБЧАК, «День»
Газета: 
Рубрика: