…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Репортерам Reuters у М’янмі загрожує до 14 років в’язниці

Журналістів звинувачують у розголошенні державної таємниці
13 липня, 2018 - 13:31
ФОТО РЕЙТЕР

Прокуратура М’янми намагається притягнути до кримінальної відповідальності двох місцевих журналістів інформаційної агенції Reuters за нібито розголошення державної таємниці.

Головний редактор Reuters Стівен Адлер розкритикував справу проти журналістів як «абсолютно необґрунтований, кричущий напад на свободу слова».

Нагадаємо, співробітників агенції затримали ще в середині грудня. Влада звинувачує їх у тому, що журналісти нібито незаконно роздобули у поліцейських секретні документи про дії армії проти етнічної мусульманської групи рохінджа у західному штаті Ракхайн.

Ва Лон та К’яв Сое Оо отримали запрошення до ресторану в Янгоні від двох співробітників поліції, яких вони ніколи раніше не зустрічали. Під час вечері поліцейські наказали журналістам згорнуті папери. Після того, як репортери вийшли з ресторану, їх заарештували й звинуватили у тому, що вони отримали секретні документи завдяки обману.

За різними оцінками, у М’янмі було більше мільйона мусульман-рохінджа. Вони десятиліттями зазнають дискримінації в країні, де більшість населення — буддисти. Багато рохінджа не мають паспортів і не вважаються громадянами М’янми.

Криза почалася наприкінці серпня минулого року: група бойовиків рохінджа вчинила кілька нападів на поліцейських. У відповідь військові почали масштабну операцію в регіоні Ракхайн, де компактно мешкала нацменшина. Сотні людей було вбито, цілі села спалені. За даними ООН, з того часу до Бангладеш утекли близько 655 тисяч рохінджа.

Голові уряду М’янми і лауреатці Нобелівської премії Аун Сан Су Чжі закидають, що вона зробила недостатньо задля того, щоб запобігти насильству.

Ірина ЛАДИКА, Літня школа журналістики «Дня»-2018
Газета: 
Рубрика: