Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Як зберегти спільний дім

8 червня, 2017 - 20:16

9 червня світ відзначає важливий природоохоронний день — День Коралового трикутника, заснований для привернення уваги до важливості морського біорізноманіття, особливо у однойменній зоні.

Так званий Кораловий трикутник — це скупчення коралових рифів поблизу Соломонових островів, Філіппін, Індонезії, Папуа Нової Гвінеї та Малайзії. Другою неофіційною назвою цих вод є «Амазонія» — як порівняння із тропічними лісами Амазонської низовини. Це й не дивно, адже ця зона хоч і займає лише 2% світового океану, проте населена 76% відомих людству видів коралів та більш ніж трьома тисячами видів риб.

Але, на жаль, через людську діяльність та кліматичні зміни існування усіх цих надзвичайних представників морської флори та фауни під загрозою. Саме тому 2012 року було засновано спеціальний день для привернення уваги до цієї проблеми, яка, без перебільшень, стосується кожного мешканця планети, а особливо населення країн, які належать до в цієї унікальної зони.

Тож вже 5 років поспіль вони виходять на прибирання пляжів, влаштовують тематичні ярмарки та освітні програми, щоб популяризувати дбайливе ставлення до унікального куточка нашого спільного дому.

Анна ГАВРИЛЮК, «День», малюнок автора
Газета: 
Рубрика: