...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

Мистецтво, інтегроване в дизайн

У «David Casa» відкрилася виставка «Сучасне мистецтво і сучасний інтер’єр»
8 липня, 2011 - 00:00
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Відомі художники, що працюють у техніці графіки, принту та живопису — Олег Тістол, Марина Скугарьова, Вінні Рєунов, Микола Маценко, Олександр Клименко та Віктор Сидоренко — представили свої роботи в альтернативних жанрах.

— Мета виставки — вивести сучасне мистецтво за межі музеїв і галерей та зробити його частиною життєвого простору в інтер’єрі та архітектурі, — зазначає організатор виставки Фаїна ЕРЕНБУРГ. — Серед представленого креативного багатоманіття — експериментальні малюнки на простирадлах із серії «Домогосподарки» авторства Марини Скугарьової, філософські абстракції Олександра Клименка, поп-артові сніданки та десерти Олега Тістола, роботи з нового проекту дизайнерського живопису «Мазня» художника-еволюціоніста Вінні Рєунова...

— Дизайн є вторинним, — каже Олександр Клименко. — Я перечитав праці Бориса Гройса, він зазначає, що слово «мистецтво» давньогрецькою звучить «техно», це щось «орукотворене», штучне... Мистецтво не є складнішим для сприйняття, ніж дизайн, просто має різні види впливу: на інтелектуалів і на менш підготовлених людей.

— Картина на стіні — найпростіший прояв поєднання мистецтва і дизайну. «Мистецтво належить покупцеві» — ще один аргумент «за», — вважає Микола Маценко.

Ярослава ТИМОЩУК, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ