Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

«Це позитивний сигнал для суспільства»

Ігор Коломойський зізнався, що очолюватиме Дніпропетровську ОДА тимчасово, щоб навести порядок і спокій у регіоні
5 березня, 2014 - 12:16

У Дніпропетровську активісти місцевого Євромайдану передали символічні ключі від облдержадміністрації новоспеченому губернатору Ігорю Коломойському. Відомий бізнесмен, олігарх і мільярдер увійшов до будівлі під гучні крики «Слава Україні!». Дніпропетровцям він пообіцяв не брати хабарів, говорити українською мовою і сформувати молоду команду управлінців після того, як ознайомиться з роботою обласних органів влади.

Поки І.Коломойський представив двох своїх заступників — адвоката, бізнес-партнера Бориса Філатова і екс-нардепа Святослава Олійника. Перший із них став заступником губернатора з внутрішньої політики, другий — заступником з координації роботи з правоохоронними органами. Своїм радником І.Коломойський призначив екс-губернатора Миколу Швеця, який тривалий час «кермував» Дніпропетровщиною, починаючи з «лихих дев’яностих».

Губернатор-олігарх зізнався, що прийняв рішення очолити Дніпропетровську ОДА тимчасово, щоб навести порядок і спокій у регіоні у зв’язку з непростою політичною ситуацією в країні. На цей час І.Коломойський збирається залишити власний бізнес і зайнятися виключно новими обов’язками. «Згода олігархів очолити регіони — це позитивний сигнал для суспільства, що все нормалізується. Я запропонував свою кандидатуру на цю посаду, щоб присікти страх і паніку. Адже якщо Ахметов очолить Донеччину, а я візьму відповідальність за рідну для мене Дніпропетровщину — це буде непогана ідея», — сказав губернатор. Він зауважив, що налаштований на конструктивну роботу і буде співпрацювати з усіма політичними силами, представленими в регіоні. «Ми не прагнемо створювати однопартійну систему. Я вже жив за такої системи», — зауважив І.Коломойський. Він повідомив, що з головою Дніпропетровської облради Євгеном Удодом, якого євромайданівці ще недавно намагалися змістити, у нього відбулася розмова про те, як їм взаємодіяти. І.Коломойський вважає, що колишня команда ОДА на чолі з О.Вілкулом і його наступником Д.Колесніковим працювала цілком професійно, тому міняти кадри поки не варто. Крім того, новому губернатору необхідно увійти в курс справи — познайомитися з людьми і зрозуміти, хто і як працює.

І.Коломойський пообіцяв правити чесно, не допускати корупції і хабарництва в обласних структурах влади. Своєю першочерговою задачею він вважає припинення паніки і страху в області, скорочення неефективних бюджетних витрат, а також викорінення привілеїв чиновників. Крім того, він пообіцяв зміни для підприємців. «Для малого та середнього бізнесу на території області ми влаштуємо податкові канікули, але тимчасово», — сказав І.Коломойський.

Микола ГОРДІЧЕНКО, доцент кафедри гуманітарних дисциплін Дніпропетровської консерваторії ім. Глінки:

— Нещодавно відомий американський політолог Збігнєв Бжезинський висловив цікаве спостереження. На його думку, в нашій країні розгорнулася боротьба кланів за владу. В результаті боїв на Майдані, вона перейшла з рук «донецьких» до «дніпропетровських», а в нашій області групу Ахметова потіснила група «Приват». Напевно, широка українська громадськість була здивована таким результатом, але сам факт призначення олігархів губернаторами свідчить багато про що. Адже в сусідній Польщі, наскільки мені відомо, олігархів немає. Там є один мільярдер, а й він приїхав зі Сполучених Штатів вже мільйонером. В Україні приватизація пройшла зовсім іншим шляхом, ніж у країнах центральної Європи, що призвело до появи олігархів і їх впливу на економіку та політику. Ігор Коломойський досі був людиною непублічною, тому важко судити, який з нього вийде губернатор. У всякому разі, наші олігархи перебувають у боргу перед українським суспільством. Той же З.Бжезинський, наприклад, вважає, що в умовах нинішньої кризи перша десятка найбагатших людей повинна «скинутися» по мільярду, для того, щоб економіка не звалилася в прірву. У всякому разі, великий бізнес повинен усвідомлювати свою відповідальність за становище в Україні.

P.S. До речі, цими днями відбулася і заочна перепалка новоспеченого губернатора Коломойського з президентом РФ Путіним. У понеділок, під час першої зустрічі з апаратом облдержадміністрації, як передає korrespondent.net, Коломойський прокоментував ситуацію в країні так: «Мені незрозуміло, як можуть українці воювати з росіянами. Там маленького зросту шизофренік, який повністю з’їхав з глузду з його месіанством і відновленням держави в кордонах СРСР. Але все полетить шкереберть». А вже вчора Путін під час своєї прес-конференції «відповів» Коломойському: «Унікальний пройдисвіт. Він навіть нашого олігарха Абрамовича надув два або три роки тому. Як кажуть у нас в колах освіченої інтелігенції, «кинув», — заявив Путін, говорячи про нового губернатора Дніпропетровської області, передає www.forbes.ru. Варто відзначити, що статус олігарха не заважав тому ж Абрамовичу бути протягом багатьох років головою адміністрації Чукотського автономного округу.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: