Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Нова якість командування

«В нас попереду серйозні випробування, протистояти яким цілком по силах одній з кращих бригад в Україні», — Сергій СОБКО
9 серпня, 2017 - 10:57
ФОТО МАРИНИ КОМАРОВОЇ

Командиром 128-ї бригади призначено Героя України, підполковника Сергія Собка. Про це призначення повідомили у Генеральному штабі. Собко змінив на цій посаді так само Героя України полковника Сергія Шапталу.

«Для мене велика честь прийняти командування саме 128-ю бригадою, — сказав новопризначений комбриг військовим. — Під командуванням полковника Шаптали ви побували у найзапекліших боях та виявили неймовірний героїзм, мужність та самовідданість. Я відчуваю колосальну відповідальність перед вами та вашими близькими. Загострення зовнішньополітичної ситуації вказує на те, що в нас попереду серйозні випробування, протистояти яким цілком по силах одній з кращих бригад в Україні».

Командир механізованого батальйону 30-ї ОМБр майор Сергій Собко воював з самого початку російської агресії. Так, наприклад, 27 липня 2014 року батальйонна тактична група під його керівництвом разом із десантниками 95-ї бригади взяла стратегічний плацдарм Савур-могила. Під час загострення ситуації на цій ділянці його батальйон забезпечував вихід підрозділів Збройних сил і Прикордонної служби з оточення біля кордону з Росією на ділянці від Петрівського до Міусинська.

Підрозділ Собка виконував завдання на території Луганської області протягом липня — вересня 2014 року, а в лютому 2015 року виходив з оточення з-під Дебальцевого.

З 2016 року проходить підготовку і підвищення кваліфікації слухачем Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. За час війни отримав звання підполковника, призначений на посаду заступника командира бригади. Підполковник Собко брав участь в навчаннях в Командно-штабному коледжу армії США. Навчається за міжнародною військовою освітньою програмою ІМЕТ.

23 березня 2015 за особисту мужність, самовідданість та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, отримав звання Герой України з врученням ордена Золота Зірка.

Валентин ТОРБА, «День»
Газета: 
Рубрика: