Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Важливий не тільки символ, а й зміст

У вівторок у Києві волонтерами за підтримки влади був встановлений пам’ятник на честь героїв АТО
17 серпня, 2017 - 10:12

Образ встановленого пам’ятника: меч, який проткнув мапу агресора, тобто РФ. В основі постаменту, зокрема, зображено янгола з гербом України і синьо-жовтими крилами. Народний депутат Дмитро БІЛОЦЕРКОВЕЦЬ на своїй сторінці у «Фейсбуці» повідомив: «На перетині проспекту Леся Курбаса та вулиці Академіка Корольова відбулося відкриття пам’ятника воїнам АТО. Завдяки взаємодії міської влади, волонтерів та активістів вдалося втілити цей проект у життя в найкоротші терміни. У цьому велика заслуга волонтерів та активістів із Українського центру адаптації ветеранів АТО, Бюро із захисту екології і здоров’я, міжнародного благодійного фонду «Майбутнє», Всеукраїнського товариства ветеранів АТО».

В свою чергу російський публіцист Олексій Широпаєв висловив наступну думку, щодо пам’ятника: «Поява в Києві пам’ятника у вигляді меча, що пронизує російську імперію — свідоцтво того, що в українській самосвідомості за останні три з половиною роки відбулися дуже серйозні зрушення. Вони відбувалися давно, протягом всієї української історії, але Путін своєю агресією їх прискорив».

Звичайно, зміст цього пам’ятника можна розуміти і як «майбутню перемогу України над російськими окупантами». Про що, власне, написав представник громадської організації «Ветерани АТО» Євген Яранцев. Але дехто називає цей пам’ятник занадто агресивним: адже українці воюють не за те, щоб знищити РФ, а за те, щоб звільнити Україну від окупантів. Навіть об’єктивне усвідомлення того факту, що доки існує РФ, її сусідам не уникнути зазіхань, не може бути виправданням можливого використання цієї споруди російською пропагандою. Остання із самого початку робить ставку на те, що це Україна являє собою небезпеку для «русского мира», а отже, її треба «звільнити». Прикладом адекватного монументального втілення сутності нинішньої війни з РФ може бути пам’ятник, встановлений навпроти будівлі СБУ, — це образ козака на коні, який уражає списом двоголового ящера, що намагається зазіхнути на частину території України.

Валентин ТОРБА, «День». ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»
Газета: 
Рубрика: