Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Чого нам слід повчитись у запеклого «брата»

6 червня, 2014 - 14:19

...Невже не зрозуміло, що події в Криму та в південно-східних областях — наслідок недолугої, по суті, зрадницької щодо України гуманітарної політики всіх урядів і президентів України?

Із появою держави — України — треба було проводити українізацію, а не продовжувати русифікацію.

Жоден народ у Європі та й у світі не зазнав таких жорстоких переслідувань із боку загарбників, як українці. Його морили голодом, розстрілювали інтелігенцію, нищили селянство, висилали в Сибір, забороняли мову, літературу, культуру, звичаї. Україною прокотилися смертельним котком дві світові війни.

...Тому українці мають право на відновлення однієї державної мови — української — на всій території України, культури, звичаїв, літератури. Українці повинні відновитися після геноциду, вони це заслужили віковою боротьбою за незалежність, державність. Щодо цього нам не гріх повчитись і в нашого запеклого «брата» — Росії.

Україна повинна бути державою українською, а не малоросійською колонією Москви.

І. ШІМАНЧУК, Рівне

Газета: 
Рубрика: