В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

«Нам не молоді політики потрібні, а розумні»

23 грудня, 2005 - 00:00

Стаття «Убити симулякр, або Як нам виграти війну за Україну» Юрія Романенка — занадто песимістична. Не для того з Божої волі повстала Україна, щоб звалитися в яму. Інша справа, що розбудова держави йде не оптимальним шляхом. І його можна оптимізувати, але рекомендації автора — занадто загальні, можна навіть сказати — занадто тривіальні. Хоча з дечим можна і сперечатися. Нам не молоді політики потрібні, а розумні. Я ще п’ятнадцять років тому таке чув: ось прийдуть нові прагматичні політики, і тоді все в Україні буде добре. Бачу я тих молодих політиків, які мали себе на увазі, тепер у Верховній Раді й не скажу, що вони за моральними якостями або за розумовими здібностями дуже відрізняються від старих. Прагматизм вони розуміють занадто прямолінійно і грають за старими надійними правилами — так, як і всі.

Розумних людей в Україні трохи є, але їх не завжди розуміють або розуміють занадто пізно. Маси здебільшого вірять гарним казочкам, ніж готові слідувати за тими, хто каже гірку правду. Не думаю, що у нас був би популярним політик, який би подібно Черчіллю сказав: буде багато крові та поту, перш ніж ми побудуємо Україну. А вихованням масової свідомості ніхто не займається, їй тільки підграють, у тому числі й ЗМІ. У тому і вся наша біда.

Валентин СТЕЦЮК, Львів
Газета: 
Рубрика: