Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

«Це потрібно особисто мені»

Протягом двох днів у столиці відбувався благодійний аукціон робіт відомого іконописця Левка Скопа
18 серпня, 2016 - 10:48

Іконописець і реставратор Левко Скоп у Києві виставив на благодійний аукціон свої роботи, щоб придбати тепловізор для третього взводу третьої роти першого батальйону 54-ї ОМБр. Аукціон присвячений пам’яті оперного співака, який загинув на фронті, Василя Сліпака. Зараз для його бригади волонтери збирають кошти на тепловізор.

На виставку-аукціон іконописець віддав понад 60 робіт. Першу роботу пана Левка придбали вже за десять хвилин після початку аукціону.

«Не допомагати воїнам АТО — це так само, як дивитися на свою палаючу хату і нічого не робити, — пояснює Левко Скоп. — Це потрібно особисто мені — я себе захищаю. Я ненавиджу слова «патріот», «жертводавець», бо це абсурдно за таких обставин у країні. У своїх роботах я не спекулюю темою війни. Не люблю цього, бо пишу чесно, від того, що мені йде зверху. Можливо, доведеться зачепити тему війни в майбутній роботі, бо зараз пишу ікону в санаторій для воїнів АТО, де під Покровою будуть зображені українські бійці».

За словами організаторки виставки та доброї знайомої іконописця — Ірини Цибух, Левко Скоп постійно передає для армії ікони та виручені кошти. «Левко проводить такі аукціони вже не вперше, подібні заходи вже відбувалися у Львові («День» писав про них у №123—124 від 15 серпня 2016 року.  — Авт.), тому я вирішила запросити його в Київ і зробити аукціон більш масштабним, — розповідає Ірина. — Спершу я займалася допомогою воїнам АТО на фронті. Іноді Левко через мене передавав ікони для бійців. Вони неодноразово оберігали хлопців, і в найважчі часи наші воїни молилися на ці ікони».

За словами співорганізаторки благодійного заходу Наталії Барської, на аукціон запрошувалися відомі колекцоінери та народні депутати. «Люди, які не можуть придбати ікони, хоча для них ціна досить демократична, просто залишають свою пожертву», — розповідає Наталія Барська.

У 54-й ОМБр служить донька Наталії, колишня журналістка Лєра Цибух. На заході продається перший наклад її книжки про життя в АТО, кошти від якої також підуть на допомогу пораненим бійцям та їхнім родинам. «30 січня цього року на шахті Бутовка загинув наречений Лєри, — додає Наталія. — Він підірвався на розтяжці й зазнав поранень, несумісних із життям. Лєра пообіцяла за сорок днів написати книжку. Вона це зробила. Це — книга-щоденник про те, як вони пішли добровольцями, там про погане та про добре — про справжні речі, які є на фронті».

Усього на тепловізор потрібно назбирати понад три тисячі євро. Коли верстався номер, остаточний результат аукціону ще не був відомий, але, за підсумками першого дня, половину необхідної суми вже зібрали.

Віталій АНДРОНІК. Фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»
Газета: 
Рубрика: