Усвідомлення народом свого буття є, можливо, найбільшою силою, що рухає життя
Володимир Вернадський, філософ, природознавець, один із засновників Української Академії наук

«Давайте спробуємо!»

Львівська опера запрошує на прем’єру «Турандот»
13 листопада, 2020 - 19:42
Фото: Львівська національна опера

Роботу над твором знаменитого італійця Джакомо Пуччіні, опери якого становлять основу репертуару всіх оперних театрів світу, у Львівському національному театрі опери і балету ім. Соломії Крушельницької вважають безпрецедентною. І не тільки тому, що над постановкою працюють митці з чотирьох країн (Польщі, Італії, Аргентини та Греції), а й тому, що робота відбувається у режимі онлайн, для чого сцену і репетиційні класи обладнали екранами, веб-камерами та динаміками, щоб паралельно проводити репетиції через Інтернет-зв'язок.

Отже, зарубіжні постановники «Турандот» – це режисер Міхал Знанецький, художник Луіджі Скольйо, художник костюмів Малгожата Слоньовська, балетмейстер Діана Теохарідіс та асистенти – Стратос Мпапагіанакіс та Костантінос Кафандаріс, художник світла – Даріуш Альбрихт (який зміг-таки приїхати до Львова й очно, а не дистанційно, працювати в театрі).

Асистенти міжнародної команди – режисер Галина Воловецька, хормейстер Ірина Коваль, художник Тадей Риндзак, художник світла Олександр Мезенцев, керівник кравецького цеху Жанна Малецька, асистент балетмейстера Ігор Храмов.

Диригент-постановник опери – Іван Чередніченко, і для нього ця вистава є першою постановкою у Львові, бо молодий диригент тільки наприкінці минулого року очолив музичну частину театру. Хормейстер-постановник – Вадим Яценко.

Серед виконавців – солісти, балет, хор і оркестр театру, а також запрошений дитячий хор – учасники Львівської національної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» (керівник – Дмитро Кацал).

Опера виконується італійською мовою. Субтитрована українською.

«Коли ми отримали від польської сторони пропозицію на постановку «Турандот» в онлайн-режимі, то всі, відверто кажучи, боялися такого експерименту. А я сказав: «Давайте спробуємо!», – згадує непросте прийняття рішення про постановку в Інтернеті в режимі реального часу генеральний директор – художній керівник театру Василь Вовкун. Також зазначає, що польський режисер Міхал Знанецький поставив близько 200 вистав по всьому світу – від Польщі до Аргентини, і «Турандот» у Львові – це його перша постановка в Україні. «Графік режисера розпланований на три роки вперед, тож здійснення постановки на сцені Львівської національної опери – велика удача для театру та українського глядача».

У театрі особливо наголошують на тому, що «Турандот» ніколи не ставилася на сцені Львівської опери, а присвячують виставу дуже знаменній даті – 120-річчю театру.

Через запровадження «карантину вихідного дня» прем’єра відбудеться у будні. На превеликий жаль! Адже на вихідних візит до оперного театру, та ще й на прем’єрну постановку точно сприймався б публікою як подвійне, а то й як потрійне свято.

Але маємо те, що маємо…

20 листопада (у п’ятницю) – здача вистави, 26 та 27 листопада (у четвер і п’ятницю) – перші прем’єрні покази «Турандот».

У Львівській опері нагадують, що, згідно з чинними карантинними нормами,

у залі одночасно можуть перебувати лише 362 глядачі. З усіма правилами відвідування можна ознайомитися на сайті Львівської опери у розділі «Візит до театру».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Фото «Дню» надали у Львівській національній опері

Рубрика: