Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

Хочеш жити довго? Чисти зуби!

8 вересня, 2010 - 00:00

Дослідники з університету Брістоля виявили цікаву закономірність: регулярне чищення зубів запобігає ризику розвитку серцевих захворювань і тим самим подовжує життя, повідомляє rian.ru, посилаючись на The Daily Mail.

Про те, що хвороби ясен можуть призвести до розвитку серцево-судинних захворювань, відомо досить давно, однак до останнього моменту ніхто не міг пояснити причину зв’язку цих двох патологій.

Британські вчені з’ясували, що головними «винуватцями» в цьому випадку є бактерії стрептококи, які живуть у роті в обмежених співтовариствах. Саме ці мікроорганізми і спричиняють хвороби ясен.

Якщо стрептококи потрапляють через запалені ясна в систему кровообігу, то вони починають виробляти особливий білок, що сприяє злипанню тромбоцитів.

«Саме таким чином бактерії забезпечують собі захист. Злиплі тромбоцити ніби утворюють захисну капсулу довкола бактерій, що захищає їх не лише від дії імунної системи людини, а й від антибіотиків», — пояснює професор Говард Дженкінсон.

Проте склеювання тромбоцитів призводить також до утворення згустків крові, що закупорюють кровоносні судини, спричиняє їхнє запалення та обмежує надходження крові до серця й мозку.

Як наслідок — у людини можуть розвинутися інфаркт, інсульт та інші захворювання. «Люди не повинні нехтувати правилами гігієни порожнини рота, саме так можна уникнути безлічі проблем зі здоров’ям», — зазначає Дженкінсон.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ