Ніхто так не шанує нашої свободи як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними – це бути відповідальними.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001—2011)

Привид у музеї

У Підгорецькому замку працює американська дослідницька група
8 вересня, 2010 - 00:00
ПІДГОРЕЦЬКИЙ ЗАМОК / ФОТО З ЖУРНАЛУ «ПАМ’ЯТКИ УКРАЇНИ»

Члени відомої команди «Мисливці за привидами» (Ghost Hunters International) вивчають паранормальні явища на території замкового комплексу, повідомляє zik.com.ua. Нагадаємо, за сприяння генерального директора Львівської галереї мистецтв Бориса Возницького дослідник-краєзнавець Ігор Жук запросив американських мисливців за привидами дослідити аномальні явища у Підгорецькому замку (це вже п’яте дослідження за останні два роки). Поштовхом послужив випадок, що відбувся у замку 4 травня 2008 року. Того дня Возницький та Жук разом з помічниками виїхали до Підгірців, щоби на місці визначити першочергові етапи роботи з відновлення пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення — Підгорецького парку. Фотозйомок тоді було проведено чимало, довкола замку та зверху зі спеціально піднятої повітряної кулі. На фотографіях частини території біля входу до підземелля був зафіксований невідомого походження прозорий силует людини. Для виключення випадкового дефекту фотографій або світлових відблисків від сонячних променів, об’єктиву, інших предметів, провели спеціальні зйомки з іншою апаратурою та фотографом. На нових фото були зафіксовані світлове димчасте скупчення, а також світловий ефект, дуже схожий на розпливчасті рядки тексту.

До речі, протягом 2008—2010 років були запрошені чотири різні групи людей, які займаються як звичайними дослідженнями фізичних явищ спеціальною апаратурою, так і паранормальними явищами. Одне з досліджень замку було проведено командою популярної української телепередачі «Битва екстрасенсів». Дванадцять екстрасенсів робили спроби відтворити давні події та пояснити дивний феномен Підгорецького замку. Двоє з них, а саме фіналісти VI «Битви екстрасенсів» Олена Курілова та Рената Сігі, братимуть участь у теперішньому американському дослідженні та програмі «Мисливці за привидами».

Команда «Мисливці за привидами» («Ghost Hunters International») досліджує аномальні явища електронними приладами, які, на їхню думку, спроможні зафіксувати ці дивні феномени. З часу заснування програми багато раз дослідники фіксували апаратурою незрозумілі явища, проте виникнення більшості з них обѓрунтовано пояснюється цілком природними причинами. Однак серед досліджених випадків траплялися справжні феноменальні явища, які не мають наукового пояснення. Під час досліджень буде використано спеціальну апаратуру: пристрої, які здійснюють звукозапис, вимірюють електромагнітні поля, радіоактивність, термографічні камери, камери нічного бачення, портативні та статичні відеокамери та інше спорядження. Значна кількість апаратів виконана на спецзамовлення, зокрема геофон, який фіксує та описує вібрації; ЕМП-вимірювач, що створює аудіо-ефект при змінах в електромагнітному полі; генератор білого шуму тощо.

Команда «Мисливців за привидами» позиціонується як документальна програма з науковим підходом. До нашого часу в наукових колах точаться дискусії з приводу аномальних явищ, які носять різні назви та мають розмаїті класифікації: «кризові фантоми», духи, енергетичні сутності, «достовірні», колективні та історичні привиди, автомобілі-привиди, тонкоматеріальні аномалії тощо. До цих загадкових феноменів проявляють інтерес, досліджують і навіть створюють бази даних у Японії, Великій Британії, Америці і багатьох інших країнах. Пізнання людиною світу ніколи не було простим і однозначним. Питання — з чим ми маємо справу: з реальністю чи міфом — залишається відкритим.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ