Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Пишіть листи

Із 4 по 23 лютого в «Карась Галереї» Людмила Раштанова представить свої нові роботи
2 лютого, 2016 - 09:56
ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА RASHTANOVA.COM

Вернісаж молода київська художниця назвала «Особисте листування». У своїх роботах автор досліджує майже зниклу сьогодні культуру епістолярного жанру та феномен листівки, як поштового документа. Інтимні переживання та здебільшого наївний стиль текстових конструктів, що містилися зазвичай на зворотній стороні таких, передано жвавою візуальною мовою, і хоча самих текстів ми не бачимо, роботи спонукають до певного катарсису з уявним читачем цих листів. Цю виставки можна назвати продовженням серії «Лист в нікуди», представленою майстринею у 2014 році.

«У складках паперів з’являються лінії, одна за одною перетворюючись на літери. Літери складаються в слова, і мої думки набувають візуальної форми. Вони починають жити самі по собі. Вони фіолетово мовчать чи рожево сміються, і я вже не в змозі керувати ними... Суть їхнього існування підтримує їхнє народження. І їхнє майбутнє перестає залежати від мене... Я надсилаю листа в нікуди, сподіваючись, що хтось відкриє його», — каже Людмила РАШТАНОВА.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: