Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

Радісні вершники

У квітні велосипедисти приймають виклик: ні дня без двоколісного транспорту
27 березня, 2019 - 18:26
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Челендж «30 днів на велосипеді» традиційно починається по всьому світу 1 квітня. Кожен учасник флешмобу має користуватися велосипедом щодня, незважаючи на погоду і настрій. Організатори світового флешмобу переконують: зараховується і поїздка на роботу чи навколо дому, і веломарафон між містами або через усю країну. Навіть заняття на велотренажері у спортзалі наближатимуть учасників до мети, але виклик на те і виклик, щоб випробувати себе, наприклад, у дощову чи вітряну погоду.

Спільнота заохочує учасників флешмобу ділитися своїми враженнями, досягненнями та відкриттями в соцмережах із хештегом #30daysofbiking. Адже одна із цілей акції — згуртувати велоспільноту, познайомити людей між собою, допомогти їм знайти нових друзів і партнерів у веломандрівках.

Є у челенджу і благодійна мета. Joyful riders (дослівно «радісні вершники», так представники спільноти називають одне одного) збиратимуть кошти для організації World Bicycle Relief, яка купуватиме на них велосипеди школярам Замбії. Дізнатися про це більше, а також зареєструватися для участі в глобальній ініціативі можна на сайті 30daysofbiking.com.

В Україні акція відбудеться вже вп’яте. Велоспільноти різних міст заздалегідь готуються до флешмобу. Наприклад, Асоціація велосипедистів Києва запрошує охочих долучитися до ініціативи і напередодні завітати на зустріч-знайомство. У програмі, крім презентації — велоекскурсія та лекція про безпеку руху і комфортний велотуризм, яка відбудеться в офісі організації на вулиці Грінченка, 9. Зустріч запланована на 30 березня, тож відвідувачі ще й відзначать годину Землі переглядом тематичних роликів на велогенераторі. Деталі та форму для реєстрації можна знайти на фейсбук-сторінці події.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: