Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Танцювальний марафон

25 липня, 2006 - 00:00

Встановленням світових рекордів і «Майстернею танцю від A до Z» завершився у Лондоні фестиваль «Великий танець». Він включав у себе найрізноманітніші танцювальні жанри — від індійської бхангри до класичного балету, повідомляють РІА «Новости». На Трафальгарській площі був зафіксований світовий рекорд для Книги рекордів Гіннесса з масової хореографії, коли понад 700 людей одночасно виконували різні танці під одну музику. А потім другий рекорд — за числом одночасно танцюючих людей у рамках одного «уроку хореографії». Під керівництвом хореографа Луки Сільвестріні близько 400 людей на мосту Мілленіум-бридж у Лондоні та на березі Темзи біля підніжжя собору Святого Павла виконували протягом 12 хвилин однакову танцювальну програму, в той час як під цю ж музику танцювали ще близько 40 тисяч людей у 37 інших містах Великої Британії...

«Майстерня світових танців від А до Z» презентувала танцювальне мистецтво, починаючи з африканських танців і закінчуючи грецьким танцем зорба. За виступами можна було не лише спостерігати, але й самим брати в них участь — на площі було обладнано спеціальні імпровізовані танцпідлоги, де проходили різноманітні майстер-класи і уроки танцювальних майстрів. Серед найпомітніших номерів були виступи танцюристів у внутрішньому дворику Британської бібліотеки і на фонтанах на подвір’ї Сомерсет-хауса, концерти чечіточників на станціях лондонського метрополітену, бразильські карнавальні танці в концертному залі Садлер-уеллс, виступи артистів індійського Боллівуда на Уемблі-арені й багато інших.

Фестиваль також став першим заходом на Трафальгарській площі, який проводився услід за відкриттям знаменитої колони Нельсона після чотиримісячного ремонту. Організатори фестивалю придумали відсвяткувати це вельми оригінальним способом: танцівниці забралися на риштування просто до підніжжя статуї адмірала Нельсона і виконали там фламенко, самбу та індійські танці.

Газета: 
Рубрика: