Україна – серед найсильніших

Сьогодні у столиці Тайваню Тайбеї завершується Літня Універсіада-2017
30 серпня, 10:35
ФОТО РЕЙТЕР

Літня Універсіада 2017 року стартувала 19 серпня, і в ній взяли участь представники 141 країни. Атлети розіграли 275 комплектів нагород у 21 виді спорту. Україну на всесвітніх міжнародних студентсько-молодіжних спортивних змаганнях у Тайбеї цього року представили 179 спортсменів. Кращі українські молоді атлети боролися за перемогу в баскетболі, важкій атлетиці, волейболі, спортивній гімнастиці, художній гімнастиці, дзюдо, легкій атлетиці, плаванні, стрибках у воду, стрільбі з лука, тхеквондо, фехтуванні, футболі та ушу. Лише напередодні закриття змагань українська художня гімнастка Катерина Луценко виборола бронзову медаль у вправі з обручем на Всесвітній Універсіаді-2017. Луценко стала третьою у фінальних вправах з обручем, отримавши від суддів 16,4 бала. Перші два місця посіли росіянки Юлія Бравікова (18,45) та Катерина Селезньова (17,6) відповідно. На момент здачі номера до друку збірна України піднялася на шосте місце в загальнокомандному заліку — 33 медалі (12 золотих, 10 срібних, 11 бронзових). Лідирують японці (32-23-30),  другі — представники Республіки Корея (27-19-29), треті — росіяни (19-25-35), четверті — господарі з Тайваню (18-29-27), п’яті — американці (15-17-14), сьомі — спортсмени КНДР (12-5-3). Одним із найбільш титулованих українських спортсменів на змаганнях став олімпійський чемпіон Ріо-2016 зі спортивної гімнастики Олег Верняєв. Він поповнив до п’яти нагород власну колекцію медалей на XXIX Всесвітній літній Універсіаді-2017 в Тайбеї (Тайвань). До «золота» в особистому багатоборстві та командного «срібла» Олег Верняєв додав срібні нагороди у вправах на коні (15.033 бала) і в опорному стрибку (14.733) та бронзову медаль (14.800) у вправах на кільцях.

Нагадаємо, що на Всесвітній літній Універсіаді-2015 у Кванджу (Республіка Корея) збірна України здобула 31 медаль (8 золотих, 17 срібних, 6 бронзових) і посіла 8-ме місце у загальнокомандному заліку серед 146 країн світу. Отже, цьогорічний добірний медальний урожай став рекордним для молодих спортсменів.