Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Відкривай Європу за... казками

Вчителі та учні різних країн створили карту найпопулярніших дитячих книжок
28 лютого, 2018 - 10:03

Перед нами мапа Європи. Кожна країна позначена іншим кольором. Але ця карта не політична і не географічна, а книжкова. Якщо уважно придивитися, то побачимо, що це не просто кольори, це — фрагменти обкладинок дитячих книжок. У Франції — «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері, в Італії — «Пригоди Піноккіо» Карла Коллоді, у Великобританії — «Гаррі Поттер і філософський камінь» Джоан Роулінг, у Швеції — «Пеппі Довгапанчоха» Астрід Ліндгрен, у Фінляндії — серія про мумі-тролів від Туве Янссон, у Німеччині — «Нескінченна історія» Міхаеля Енде, у Польщі — «Академія пана Ляпки» Яна Бжехви, у Данії — «Чарівні казки» Ганса Крістіана Андерсена. Україна зафарбована помаранчевим кольором, упізнати цю обкладинку нескладно — це ж «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка!

Цю карту склали учителі та учні різних європейських шкіл, які входять до освітнього проекту Європейської Комісії еTwinning. Проект започаткували у 2005 році задля розвитку співпраці європейських шкіл. Українські школи до нього не входять, але Україну в цю карту теж включили.

Вчителька грецької команди еTwinning Крістіна Касінті пише на сайті проекту: «Найперше, я б хотіла подякувати партнерам проекту, тому що я ніколи не дізналась би про найпопулярніші дитячі книжки в багатьох країнах, якби ви не дослідили цю тему і не розповіли мені. Також мені дуже допомогли учні у школах, що входять до проекту eTwinning. Наприклад, Галіні, учасниця грецької команди, вона розмовляє двома мовами, бо її мама — українка. Галіні дуже мені допомогла, провівши власне дослідження серед друзів і родичів і дізнавшись таким чином про улюблені дитячі книжки в Україні, Литві, Білорусі та Фінляндії. Так само зробили й інші учні нашої школи, і ми дізналися про улюблені книжки дітей в Албанії, Сербії та інших країнах Європи».

Крістіна показала на сайті проекту, як спочатку карта була порожньою, зафарбованою в синій, а потім поступово заповнювалася улюбленими книжками дітей тієї чи іншої країни. Розглядати цю мапу цікаво, одразу виникає бажання перечитати деякі з книжок або дізнатися більше про ті з них, які маловідомі або взагалі невідомі українським читачам.

Те, що українські читачі обрали для мапи «Тореадорів з Васюківки» Всеволода Нестайка, зовсім не дивує. На книжках письменника виросло не одне покоління дітей. Вони й досі активно перевидаються і розкуповуються. Їх знають і нинішні юні читачі, й їхні батьки. Колись в інтерв’ю «Дню» Всеволод Зіновійович сказав: «Дітей треба вчити добру, людяності, справедливості, ну й гумору, звичайно. Треба, щоб діти частіше усміхалися». Певне, це і є секрет Всеволода Нестайка, чому його книжки вже не одне десятиліття люблять маленькі читачі та чому на цій карті Україна — помаранчевого кольору.

Марія СЕМЕНЧЕНКО
Газета: 
Рубрика: