...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

Згадаймо шкільні роки!

Відбувся Другий щорічний День однокласника
8 вересня, 2010 - 00:00
ЯКА ШКОЛА, ЯКЕ ДИТИНСТВО БЕЗ КЛАСИКІВ? ЦЕ І ВІДПОЧИНОК, І РОЗВАГА, І РОЗМИНКА, І МОЖЛИВІСТЬ ПОЗМАГАТИСЯ / ПЕРШЕ КОХАННЯ, ЯК ПРАВИЛО, ПРИХОДИТЬ У ШКІЛЬНІ РОКИ. ПРИЄМНО ЗАРАЗ ЗГАДАТИ ЦІ ПОЧУТТЯ ТА ЗУСТРІТИСЯ З ТІЄЮ, ДО ЯКОЇ НЕ БУВ БАЙДУЖИМ «ПІККАРДІЙСЬКА ТЕРЦІЯ» СПІВАЄ ПРО ВСЕ — КОХАННЯ, ШКОЛУ, ТРАМВАЙЧИК, СОНЦЕ, ВСЕСВІТ, ЖИТТЯ І РАДІСТЬ. ЦЕ ТАК ЗБІГАЄТЬСЯ З НАСТРОЕМ ГОСТЕЙ!

Це свято стосується всіх. Усі ми навчалися в школі, складали випускні іспити, в усіх залишилися шкільні друзі й бажання зустрітися. Зустріч з однокласниками, з учителями — це не просто зустріч, а свого роду екзамен — чого я вже досяг у житті, ким став, як почуваюся. І не сховаєшся «за інтернет». Тут усе — наживо.

Уже вдруге в Києві відбувся величезний, найбільший «зліт» однокласників — «свято живого спілкування», як назвали його ініціатори — торгова марка Jacobs Monarch. Тож минулої суботи, в День однокласника, близько 19 тисяч людей з понад 400 міст і селищ України зібралися на території НК «Експоцентр України» (ВДНГ), аби зустрітися зі старими друзями й поспілкуватися з ними за чашкою кави. Організатори живого спілкування стверджують, що всього протягом свята було випито понад 1500 літрів кави. Стосовно ж активності киян, то на це свято зібралися представники понад 90% шкіл столиці.

Справді, свято гарне, і цього року до Експоцентру приїхали на кілька тисяч людей більше, ніж торік. Тобто можна сподіватися, що наступного року нас, однокласників, буде ще більше. Адже всі ми сумуємо за справжнім дружнім спілкуванням — живим, невимушеним, відвертим і щирим. Головна мета свята — створити всі умови для зустрічі старих друзів та однокласників і для душевного спілкування. Адже в сучасному світі люди дедалі більше спілкуються онлайн, і дедалі менше часу залишається для особистих зустрічей та живого спілкування.

Головним атрибутом свята є тематичні кав’ярні, в яких українські однокласними не лише спілкувалися за філіжанкою ароматної кави, а й весело проводили час — із жартами, розіграшами, веселими спогадами. Крім того, можна було повчитися дечого цікавого й корисного. Наприклад, в одній із кав’ярень можна було навчитися мистецтва приготування кави від кращих бариста України, серед яких був переможець багатьох конкурсів Олександр Хаджи. В арт-кав’ярні можна було навчитись танців у самого Григорія Чапкіса. У цій же кав’ярні можна було послухати вишукану музику у виконанні джаз-бенда Lush Life. Любителі самодіяльності могли заспівати улюблених пісень у караоке-кав’ярні та змайструвати собі кавові сувеніри на згадку.

Також за програмою заходу відбувся концерт за участі провідних українських гуртів, таких як «Мандри», «Піккардійська Терція», С.К.А.Й, «Dруга Ріка», співачки Lama. Для них організатори свята також підготували приємні зустрічі з учителями і старими друзями. Зокрема, Сергій Фоменко (соліст гурту «Мандри») зустрівся на святі зі своїм улюбленим учителем історії, а співачка Lama — з учителькою з фортепіано. А троє учасників гурту Dруга Ріка, як виявилося, товаришують ще зі школи.

Крім зірок, що виступали на сцені, було запрошено гостей, які підтримали ідею свята. Серед них — Богдан Бенюк, Ніна Матвієнко з донькою та кращою студенткою, Анжеліка Рудницька зі своїми університетськими приятелями, серед яких був відомий український письменник Андрій Кокотюха. Також на свято було запрошено відомих блогерів, чиї матеріали в інтернеті читають тисячі людей. Дехто з них знають один одного та спілкуються онлайн уже впродовж кількох років, але вперше побачилися лише цього року на Дні однокласника.

З’ясувалося, що для багатьох гостей ця подія виявилася єдиною реальною нагодою знайти своїх шкільних друзів та улюблених учителів. Люди призначали одне одному зустрічі та приходили цілими класами. Дехто випадково зустрічав своїх давніх знайомих просто біля стійки реєстрації. Серед відвідувачів були й сімейні пари, які разом ще зі шкільної лави.

Висока активність випускників шкіл — минулого року на святі були представники майже 90% усіх київських шкіл — спонукала організаторів свята цього року влаштувати конкурс на найбільший клас. Найзгуртованіші класи отримали подарунки від організаторів. У конкурсі побажали взяти участь не лише випускники, а й школярі, які прийшли на свято зі своїми класними керівниками. Вони теж не залишилися без подарунків.

Свято справжнього спілкування, зустрічі з дитинством та юністю вдалося на славу. Тож будемо чекати наступної зустрічі (час так швидко злітає!) і запрошуємо приєднатися тих, хто ще не був на ній.

Оксана МИКОЛЮК, «День». Фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ