Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Знято у Вінниці

У соціальній драмі «Тримай біля серця» знімалися як професійні актори, так і бійці та ветерани АТО
10 жовтня, 2017 - 15:41

12 жовтня у вінницькому кінотеатрі «Мир» відбудеться прем’єрний показ повнометражного художнього фільму про війну «Тримай біля серця». Вінницю для презентації соціальної драми обрали не випадково, адже зйомки фільму проходили саме у місті над Бугом — на базі військової частини 3008 та військовому полігоні підрозділу «Ягуар», що біля Калинівки. В основі сюжету лежить історія українського офіцера, який з початком війни на Донбасі добровольцем пішов на фронт, залишивши вдома дружину із донькою. Зйомки кінофільму, у якому були задіяні понад 60 осіб, розпочалися ще в липні минулого року. А відзняв двогодинну соціальну драму про українські реалії режисер Валерій Шалига.

«Фільм знімався у Вінниці — це місто для мене не чуже, свого часу я працював у вінницькому театрі і щоразу приїжджаю сюди, як до себе додому. Знімати фільм у Вінниці було зручно, адже місцева влада всіляко допомагала, зокрема й фінансово, — коментує Валерій Шалига. — Головна мета цього фільму показати, що у той час як наші захисники тримають небо над Україною, ми «воюємо» за національну пам’ять — за допомогою слова і камери. Це наш мистецький фронт! Цим фільмом ми вирішили підтримати наших захисників, розповісти про їхні історії, показали нинішні паралелі — війни і миру — коли одні живуть і радіють, а інші плачуть і помирають.

У стрічці знімалося багато акторів — з Києва, Вінниці, Житомира. Головними героями соціальної драми стали актори київських театрів Лілія Нагорна й Ігор Волков, ролі другого плану виконали актори вінницького муздрамтеатру Анатолій Вольський, Таїсія Славінська, Максим Какарків, Лідія Бєлозьорова та інші. Під час зйомок ми консультувалися з бійцями з батальйону Кульчицького, які, власне, і виступили ініціатори зняти фільм про війну. Зв’язок тримали тримали через наших консультантів, які пройшли жахіття війни, це Андрій Гишпаль і Роман Смішний.

Коли ми їх запросили, то не сподівалися, що хлопці захопляться знімальним процесом.  Згадаю, як Андрій спочатку сухувато розповів свою історію, а потім його ніби «прорвало» і через це нам довелося переписувати окремі сцени в сценарії. А потім я кажу йому: «Послухай, а може ти сам і зіграєш?», — Андрій погодився. Ми вводили його в кадр обережно, але він був настільки органічний і природній, що поступово «обріс» роллю і таким чином самостійно створив повноцінний образ.

Історії Андрій і Романа додали фільму колориту, хоч і довелося змінювати сценарій. Але деталі сюжету розповідати не хочу, адже в нас є свої, кіношні, забобони. Символічно що фільм про війну покажуть у кінотеатрі під назвою «Мир». Сподіваюся, кіноповість, яку ми створили, знайде свого глядача».

Фільм режисера Валерія Шалиги «Тримай біля серця» 12 жовтня побачать у Вінниці, а вже у листопаді він вийде у широкий прокат і буде демонструватися в інших містах України. Згодом презентують і телевізійний формат кінострічки.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
Газета: 
Рубрика: