Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Нова робота для трьох тисяч людей

ПРООН обіцяє вітчизняним роботодавцям 67% компенсації на оплату праці та придбання обладнання
31 березня, 2015 - 11:43

В Україні — близького одного мільйона втікачів із зони бойових дій. Щоб підтримати їх, Програма розвитку ООН в Україні почала прийом попередніх заявок від місцевих органів влади, підприємств, організацій та установ державної та приватної форми власності, а також ФОП і громадських організацій, які бажають створити робочі місця. Пропозиція стосується роботодавців, які можуть забезпечити робоче місце місцевому населенню Донецької та Луганської областей.

— Допомога внутрішньо-переміщеним особам та відновлення Донбасу — один із пріоритетів для Програми розвитку ООН. Значну фінансову підтримку нам у цьому надає уряд Японії. Соціально-економічне відновлення регіону та створення нових робочих місць для переселенців та населення Донецької та Луганської областей — одне з ключових завдань для ПРООН, — зазначила заступник Постійного Представника ПРООН в Україні Ініта Пауловіч.

На цей проект Програма розвитку ООН в Україні виділяє понад два мільйони доларів. «За рахунок цих коштів, за нашими оцінками, від однієї тисячі до трьох тисяч людей зможуть отримати постійну чи тимчасову роботу. Ця ініціатива є частиною ряду програм ПРООН, які спрямовані на  вирішення соціально-економічних проблем внутрішньо переміщених осіб в Україні та відновлення Донбасу. Її загальний бюджет становить 17 мільйонів доларів і фінансується урядом Японії. Територіальне охоплення програми співфінансування робочих місць включає передусім області із найбільшою кількістю переміщених осіб — Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська, Полтавська, Донецька, Луганська,  Київська та м. Київ. Можуть бути розглянуті пропозиції і з інших регіонів України. Однак заявки щодо створення робочих місць для місцевого населення розглядатимуться тільки з Донецької та Луганської областей, — розповіла Катерина Рибальченко, старший програмний менеджер ПРООН в Україні.

За її словами, роботодавців запрошують ініціювати створення дистанційних робочих місць (тимчасових чи постійних) — для тих осіб, які мешкають у місцях компактного проживання, віддалених від населених пунктів або віддалених від роботодавця.

— Для нас важливою умовою є те, що розмір заробітної плати має бути не нижчим за аналогічні види робіт на цьому підприємстві або середнього по регіону. До того ж, новостворене постійне робоче місце має бути збережене для переміщених осіб на період не менше 12 місяців. У разі розірвання угоди на створене робоче місце має бути зарахований інший працівник зі статусом переміщеної особи. Тимчасова зайнятість, а також громадські роботи, мають бути розраховані на термін від 60 до 180 днів, — пояснила менеджер проекту «Підтримка реформи соціального сектору в Україні Олена Іванова.

Згідно з умовами проекту, компанія, яка хоче подати заявку, має створити як мінімум п’ять робочих місць будь-якого виду та забезпечити співфінансування не менше ніж 33% сукупних витрат, що включає в себе заробітну плату, придбання обладнання чи інструментів.

— Не належать до витрат на створення робочих місць плата за оренду чи придбання приміщень, придбання витратних матеріалів, сировини тощо. Наявне обладнання та інструменти не можуть враховуватися у складі витрат на створення робочих місць. Не можуть бути запропоновані для фінансування зі сторони ПРООН також нарахування на заробітну плату та інші види оподаткувань, — підкреслив менеджер проекту ПРООН «Оперативне реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні Руслан Федоров.

Проект підтримає такі пропозиції від роботодавців: створення постійних робочих місць (не менше 12 місяців), створення тимчасових робочих місць (від 60 до 180 робочих днів), організація тимчасової зайнятості на громадських роботах (від 60 до 180 робочих днів). Організація тимчасових робочих місць та громадських робіт має здійснюватися відповідно до Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: