Я не хотів би бути рабом, і не хотів би бути рабовласником. Це відображає моє розуміння демократії.
Авраам Лінкольн, шістнадцятий президент США

Кабачки і реформи

20 вересня, 2017 - 11:35

На підтвердженій сторінці у популярній соціальній мережі у Володимира Гройсмана декілька днів назад красувалася заставка «Капітальний ремонт країни». Можна припустити, що прем'єр цим ремонтом займається і особисто переконаний, що цей вид ремонту країні потрібен.

Інформація, з якою діляться вищі державні чини (їхні уповноважені особи) в соціальних мережах заслуговує на окрему увагу. Найчастіше ми чекаємо від них чесної інформації, пов'язаної з їхньою професійною діяльністю, а не привітання зі святами і перемогами українських боксерів і тенісистів.

Капітальний ремонт країни - чудово, але якщо після капітального ремонту у ванній б'є струмом, у туалеті не вимикається світло, у вітальні патьоки на стіні, а в кухні не працює витяжка, то це більше схоже на ремонт косметичний. Можна й у Версалі поміняти фіранки, відзвітувавшись за капітальний ремонт.

У Антона Чехова є оповідання «Зловмисник», де слідчий безуспішно намагається пояснити мужику Григор'єву, що відкручувати гайки з рейок не можна. Григор'єв виправдовується і, здається, просто не може зрозуміти, чому він має бути позбавлений права використовувати залізні гайки з колії як ваги для його волосіні. Герой оповідання не хотів аварії потягу, йому потрібні були гайки як грузила.

Величезна кількість «грузил» необхідна для власних потреб. Люди, наділені владними повноваженнями, тягнуть все, що можна поцупити, не піклуючись про наслідки.

Про корупцію в таборі «Вікторія», що згорів в Одесі, згадали тільки тому, що трапилася біда - загинули діти. А де немає видимих наслідків?

Добра знайома, лікар за професією, яка працює за кордоном, з жахом думає про повернення в Україну. У неї чоловік - кваліфікований лікар-іноземець, який готовий переїхати в нашу країну і не тільки переїхати, але й працювати. «Його робота закінчиться після першого візиту пожежного інспектора. Він не уявляє наших реалій!» - пише вона, і мені важко з нею сперечатися.

Скільки мостів побудують без ізоляції? Адже плівка і мішковина знадобляться в господарстві.

На скількох дорогах зроблять капітальний ямковий ремонт?

Один чиновник з Краматорська свого часу хотів забрати плити з аеродрому на власну дачу (аж надто вони хороші!), і тільки дивом цей аеродром вижив, оскільки чиновник пішов на підвищення в Донецьк.

Якщо для себе, то виходить - «Межигір'я» для країни - перефарбований сарай за ціною палацу.

Ми вже бачили найбагатших прокурорів і вищих чинів СБУ, які крадуться до себе додому, як злодійкуваті тхори в курник, вони мимрять на камеру, що палаци не їхні і вони тут не живуть, а тільки провідують дітей, які живуть із колишньою дружиною. Всі дружини і тещі, як на підбір, - талановиті підприємці, а самі вони мешкають у собачих будах або сплять на роботі.

Один бізнесмен з Одеси постачав їжу в шкільну їдальню. Під час перевірки скарг батьків підприємець дуже здивувався тому, що переважна більшість дітей не їсть мариновані кабачки, які, за згодою шкільного начальства, були введені у раціон дітей. Алкоголіки в ганделиках маринований кабачок поважають, а діти завередували. Цікаво, а що їдять діти директора школи і поціновувача кабачків?

Нас вбиває корупція. Вона позбавляє нас майбутнього. Перефарбований сарай - це не реформи.

Кишеньковий генпрокурор-політик, який гне спину при рукостисканні з Кучмою, не забезпечить законності і рівності всіх перед Законом.

Президент-олігарх, з його Роттердамом для друзів, не боротиметься з олігархічним устроєм держави й увесь час бігатиме від дружини-України до коханки-бізнесу.

Кавуновому прем'єр-міністру, який до цього часу говорить з гордістю про впровадження у Вінниці трамваїв зі Швейцарії, ці реформи не провести - масштаб не той.

Ось і виходить, що виходу у нас немає - тільки непримиренна боротьба з корупцією. Це питання нашого виживання, питання нашого життя. Скільки ще повинно згоріти дитячих таборів, щоб зрозуміти просту істину - злодій легко може стати вбивцею. Доведено Януковичем!

Валерій ФУЙОР, правозахисник

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments