…Коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець

У Вінниці створюють електронну аудіотеку для слабозорих та незрячих

1 січня, 2019 - 15:34
Фото з Facebook-сторінки «Енактус» ВНТУ

Студентська організація «Енактус» Вінницького національного технічного університету працює над розробкою електронної медіабібліотеки для людей з вадами зору. Аби зібрати гроші на створення хостингу аудіотеки, студенти проводять благодійні перегляди новорічний комедій та ярмарки. Наразі, як каже голова «Енактус» Вікторія Богачук, сайт працює у тестовому режимі і поступово наповнюється новими аудіокнигами. 

«Торік ми започаткували проект «Орієнтир на успіх», який передбачав встановлення звукових маячків для незрячих людей у центрах обслуговування та закладах соціальної сфери. Потім почали думати про його продовження і виникла ідея створення медіабібліотеки для людей з порушенням зору, – коментує Вікторія. – Поки що сайт розробляється і наповнюється. Для того, щоб його викласти у широке користування потрібно зареєструвати хостел і купити домен, а це коштує гроші. Тому ми ініціюємо ряд благодійних акцій зі збору коштів. А паралельно створюємо аудіокниги. Розраховуємо, що електронна бібліотека міститиме більше тисячі книжок, при чому сучасних авторів, щоб незрячі чи слабозорі люди мали можливість слухати книжкові новинки».

Нагадаємо проект «Орієнтир на успіх», в рамках якого відбувається створення електронної аудіобібліотеки, має на меті підвищити комфортність проживання у Вінниці людей із порушенням зору. Як писав «День», для цього торік звуковими маячками обладнали «Прозорі офіси» міста та окремі амбулаторії. Тепер слабозорі вінничани мають на своїх телефонах спеціальні програми, які синхронізовані з маячком. Програма активізується на відстані 20–30 метрів: вмикається відповідний сигнал, який допомагає їм дістатися до вхідних дверей. Система допомагає людям з інвалідністю по зору зорієнтуватися в міському просторі і пересуватися без сторонньої допомоги.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ