Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Україна поверне дітей, які перебувають в евакуації за кордоном, але у безпечну країну, – Зеленський

1 червня, 2022 - 19:24
Фото Reuters

Україна зробить усе, щоб повернути дітей, які наразі перебувають в евакуації за кордоном, зазначив президент України Володимир Зеленський під час засідання Ради з питань, пов’язаних із життям та безпекою дітей у воєнний та післявоєнний час, повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Ми зробимо все, щоб усіх вас повернути. Повернути всіх вас дітьми, а не дорослими, тобто найближчим часом. Для нас дуже важливо, щоб ви будували нашу країну й наше майбутнє, бо ви і є наше прекрасне майбутнє, заради якого ми всі сьогодні воюємо. Тому зробимо все, щоб повернути вас максимально швидко, але хочу, щоб ми повернули вас у безпечну Україну", – наголосив Зеленський, звертаючись до учнів Дрогобицького ліцею, серед яких були жителі різних регіонів України.

Глава держави також зазначив, що вдячний Польщі та її народу за забезпечення хороших умов для українських дітей, які нині перебувають у цій країні.

Під час спілкування Зеленський зауважив, що радий поспілкуватися з розумними дітьми, які ставлять серйозні запитання. Зокрема у президента цікавилися безпекою України після завершення війни, участю молоді у відновленні нашої країни, перспективами відновлення повноцінного навчального процесу.

Основною темою засідання ради було вироблення чіткого механізму фіксації злочинів примусового вивезення українських дітей на територію росії та на тимчасово окуповані території України, ідентифікації вивезених дітей для того, щоб їх повернути.

На сьогодні 234 тисячі юних українців перетнули кордон із росією, з них верифіковано особи 4 795 дітей.

За словами радниці – уповноваженої президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'ї Герасимчук, підписання президентом росії указу про спрощений режим набуття російського громадянства дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, фактично є спробою легалізувати незаконне переміщення на територію рф українських дітей.

Щоб пошук дітей був більш ефективним, на думку Герасимчук, необхідно об'єднати дані з реєстрів, що є в Україні, й створити єдиний реєстр дітей, які зникли безвісти за особливих обставин, зокрема примусово депортованих, переміщених і зниклих дітей під час військового вторгнення росії на територію України.

"У нас понад 150 реєстрів. Згідно з нашим аналізом, десять основних реєстрів нам дають чітку картину, які діти і де перебувають. Тому ми ставимо перед собою завдання створити спільний реєстр, який за персональним ідентифікатором відшукає всіх дітей. І ми зможемо сформувати поіменний перелік дітей, місцеперебування яких ми не знаємо", – пояснила вона.

Герасимчук додала, що такий реєстр може бути створено на базі правоохоронного органу України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ