Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У містах та селах Донеччини залишається близько 340 тисяч цивільних, — Кириленко

1 липня, 2022 - 13:26
Фото пресслужба Нацполіції

У містах та селах на підконтрольній частині Донецької області досі живуть 340 тисяч мешканців — уп’ятеро менше, ніж до повномасштабного вторгнення армії Росії, повідомляє Вільне радіо.

Про це повідомляє керівник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко в ефірі телемарафону новин.

“Людей залишається зараз приблизно 340 тисяч, це на всій підконтрольній українській владі території. <…> Це ще доволі багато. Попереду опалювальний сезон”,  —  заявив посадовець.

За даними очільника Донеччини, до відкритого нападу Росії 24 лютого український уряд контролював ⅔ частини області. На цій території постійно мешкали 1 млн 670 тисяч людей.

Зараз підконтрольними Україні залишаються близько 45% території області.

Посадовець каже, що місцевих мешканців важко вмовити на евакуацію.

“Складно вмовляти людей на виїзд, це факт. Робота ця проводиться постійно та системно головами військово-цивільних районних адміністрацій, очільниками міст. Люди починають “більш жваво” уїжджати, коли “прилети” йдуть системно й хаотично по цивільній інфраструктурі. А так відбувається по всій лінії фронту”, — каже Кириленко.

Але, за словами очільника Донеччини, владі все ж вдається вивозити у безпечніші регіони в середньому до 350 людей щодня, в тому числі  —  з найгарячіших точок.

30 червня російські окупанти завдали щонайменше 19 ударів з різних видів зброї по 12 селах та містах Донеччини. Загинули 4 людини, поранені 18.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ