Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

На Львівщині відкрили пам'ятник жертвам Армії Крайової

1 серпня, 2016 - 18:33
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Меморіальний знак у вигляді Мальтійського хреста встановлено й освячено  вчора, 31 липня,у селі Милошевичі Пустомитівського району – біля місцевої церкви. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку керівник служби національної пам’яті ВО «Свобода» Михайло Галущак.

«Пам'ятник 36 мирним українцям, яких було вбито польською армією, – йдеться у дописі. – Одних вбито, одних – спалено. Історія, яку потрібно пам'ятати хоч би для того, щоб вона ніколи не повторилась. Пам'ять тим, хто загинув від рук окупантів. Пам'ять тим, хто захищав українців від окупантів».

На пам’ятнику викарбовано прізвищами загиблих 1944 року.

Також подано список жертводавців. 

В коментарі ZAXID.NET  Михайло Галущак зазначив, що ініціатива встановлення пам’ятника належить не ВО «Свобода», а саме місцевим жителям: «Це і родичі тих людей, яких було вбито, і звичайні мешканці. Це нормальна політика не лише національної пам’яті, а навіть родинної пам’яті, коли родичі вшановують своїх близьких, які були вбиті Армією Крайовою».

Керівник служби національної пам’яті ВО «Свобода» також запевнив, що відкриття пам’ятника не є відповіддю на ухвалу польського Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом, який вчинили українські націоналісти: «Це звичайне вшанування пам’яті родичів і близьких». 

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ