У Львові провели акцію протесту проти реорганізації медичних установ
Сьогодні під час сесії Львівської обласної ради медики та активісти провели пікет проти можливого рішення ліквідувати такі медичні заклади як Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер та Львівський дитячий обласний психоневрологічний диспансер. Також до них долучились і представники від Львівської обласної медичної бібліотеки. Висловити позицію щодо збереження цих установ прийшли і пацієнти та небайдужі мешканці Львова.
Мешканець Львова, пацієнт диспансеру Пашаєв Севіл розповів “Дню”: “Для мене диспансер – це все. Мій другий чи то навіть перший дім. Тут для мене є віра, надія і любов. Його працівники поставили мене на ноги, допомогли повернутися в цей світ. Вони рятують своєю увагою та піклуванням. Лікарі диспансеру вклали величезні зусилля для того, щоб ми сьогодні могли благополучно жити і бути включеними у суспільні процеси. У диспансері я і тисячі людей знаходять реальну допомогу і підтримку і ліквідація – для мене це дуже болюче і неприпустимо”.
Батьки дітей, що отримують допомогу у дитячому диспансері, також занепокоєні такою ініціативою. Ірина Михайлишин говорить: “У мене двоє дітей, що потребують фахової допомоги медиків диспансеру. Мало того, що його не вдосконалюють, так його хочуть знищити і відібрати в нас шанс на допомогу. Рішення ліквідувати диспансер я вважаю абсурдним. Працівники диспансеру дуже кваліфіковані, які на високому рівні надають допомогу діткам. Також там є хороше обладнання. Не розумію, як можна знищити багатовікові напрацювання”.
В.о. директора медичної бібліотеки Ярослава Лозинська висловила свою позицію: “Дивує, що розмов про ліквідацію взагалі не було і нас ніхто не сповіщав. Дуже сумно, що такі унікальні фонди хочуть знівелювати. У нас практична професійна література, якою активно користуються медичні працівники та студенти. Ми писали адміністрації обласної ради, але відповіді не отримали. Чекаємо на реакцію Міністерства культури, яке моментально зацікавилось нашим питанням. Тому що все-таки ми не медичний, а культурний заклад. І питання стосується культурного спадку. Це дуже вагомо”.
Голова профспілкової організації Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру Мирослава Луцишин на акції сказала:“Ми вимагаємо категоричного відкликання проекту ліквідації диспансеру. Ми турбуємось про належну допомогу і опіку пацієнтів — пацієнти звикли до диспансеру, їм зручно добиратись до психіатра, вони не бояться звертатись по допомогу. Диспансер працює так, як затвердив уряд України у Концепції охорони психічного здоров'я до 2013 року. А ліквідація диспансеру суперечить постанові уряду”.
“Уникання влади зустрічі із колективом, потаємність рішень, натяки на продаж вивільнених приміщень — свідчить про те, що владу цікавлять не пацієнти, а тільки наші приміщення. Департамент охорони здоров'я під виглядом реформи хоче зруйнувати успішну і добре функціонуючу установу”, – підсумувала Мирослава Луцишин.
Чиновники на сесії обласної ради питання диспансерів не обговорювали. А щодо медичної бібліотеки прийняли рішення реорганізувати її, приєднавши до Львівського медичного коледжу післядипломної освіти. “За” проголосувало 45 депутатів.
Директор Департаменту охорони здоров'я ЛОДА Ірина Микичак зазначила: «Враховуючи те, що коледж післядипломної освіти є потужним освітнім закладом, відповідно – із запитами спільноти медичної і, маючи можливості міжнародної співпраці, ми передбачаємо, що завдяки допомозі місцевих проектів, ми зможемо суттєво посилити матеріально-технічну базу цієї бібліотеки».
Оксана Груба, Львів, фото Миколи Тиса