Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

В Ужгороді урочисто відкрили і освятили сквер Марії Терезії (фото)

6 січня, 2015 - 14:16

Це перший приватний сквер в Україні. Він розміщений навпроти головної окраси міста Хрестовоздвиженського греко-католицького кафедрального собору.

Участь у заході взяв Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Спорудження пам’ятника Марії Терезії міністр назвав «символ нашої спільної з Європейським Союзом історії». Саме Марію Терезію вважають покровителькою Мукачівської греко-католицької єпархії,  вклад саме цієї відомої історичної постаті у життя єпархії став основою її розвитку і розквіту.

Сквер створений відомою у місті родиною дипломатів Панових. Сучасний сквер витриманий у найкращих європейських традиціях: витончений пам’ятник Марії Терезії (архітектор – Богдан Томашевський), Пантеон Замкової гори з барельєфами видатних осіб, які залишили вагомий слід в історії Ужгорода (дизайнери – Іван та Анна Іваниш, художники – Анатолій та Наталія Тесовські), натуральна бруківка, ковані орнаменти, квіти у акуратних клумбах, лавиці. І головне – можливість панорамно оглянути одну з найкращих архітектурних споруд міста - Кафедральний собор, що на вул. Капітульній.

У заході взяли участь священнослужителі різних конфесій, а також ужгородці та гості міста.

Вікторія ЖУЙКО, Ужгород, фото надані автором
 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ