Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Вінничани спільно з молдавськими партнерами створюють єдиний в Україні міжнародний агрокластер

7 лютого, 2018 - 16:54
Фото надано автором

Громадська організація «Єврорегіон «Дністер» у партнерстві з молдавським громадським формуванням «Кутезаторул» реалізовують масштабний проект «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства», що фінансується Євросоюзом. Головна його мета – створити українсько-молдавські об’єднання малих і середніх сільськогосподарських виробників, підвищити їх конкурентоспроможність за рахунок розширення ринку збуту і впровадити інноваційні рішення в аграрну сферу по обидва боки кордону. Фінальним етапом масштабного міжнародного проекту стане відкриття центру інноваційного сільського господарства на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України.

«Діяльність центру дозволить проводити сертифікацію продукції згідно з усіма нормативами і вимогами ЄС, оскільки він буде оснащений за останнім словом техніки, зокрема матиме аналітичний аналізатором амінокислот. Скористатися послугами лабораторії зможуть виробники всіх видів сільськогосподарської продукції. Також діяльність центру буде спрямована на проведення ключових сільськогосподарських досліджень, – розповів директор ГО «Єврорегіон «Дністер» Андрій Кавунець під час презентації проекту. – Приєднатися до кластеру зможуть не тільки виробники, а й підприємства переробної, транспортно-логістичної сфери, виробники фасувальною продукції та інші охочі. Разом вони здійснюватимуть весь спектр процедур, необхідних для підготовки товару до експорту, який окремому невеликому підприємству важко здійснити самостійно. Окрім цього, всі учасники агрокластера отримають доступ до регулярного навчання в сфері інноваційних технологій, евростандартизації, менеджменту, маркетингу і матимуть можливість обмінюватися кращими практиками».

Триватиме проект «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства» упродовж поточного року. Його вартість складає 297 тисяч євро. Фінансування надано в рамках Програми територіального співробітництва Молдова-Україна (EaPTC), яка фінансується Європейським Союзом через Німецьке Товариство Міжнародного співробітництва (GIZ).

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ