Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Прокуратура попросила суд закрити справу правозахисника Гройсмана

7 серпня, 2013 - 18:41
Дмитро Гройсман

Сьогодні на засіданні суду у справі вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана прокурор просила суд закрити справу у зв'язку зі смертю обвинуваченого, повідомили в прес-службі прокуратури Вінницької області, передає УНІАН.

Сьогодні суд розглядав кримінальну справу за фактом вчинення публічного наруги над державними символами України і поширення продукції порнографічного характеру вінницьким правозахисником Гройсманом, який помер 5 серпня.

У свій час у справі була призначена судово-мистецтвознавча експертиза, на проведенні якої наполягали і сам підсудний, і його адвокат. Однак судом справа була відкликана з експертної установи без будь-яких пояснень та узгодження з учасниками процесу.

Для всебічного, повного і об'єктивного її розгляду прокурор знову заявив клопотання про необхідність проведення експертизи, яке судом було відхилено.

Державним обвинувачем оголошено постанову про зміну обвинувачення підсудному, яким виключені епізод про публічну наругу над державними символами України і два епізоди за фактом поширення зображень порнографічного характеру.

У дебатах прокурор орієнтувала суд на закриття кримінальної справи стосовно Гройсмана за ч. 2 ст. 301 КК України, у зв'язку зі смертю останнього.

В даний момент очікується рішення суду, яке планувалося оголосити 12 серпня.

Під час судового засідання захист Гройсмана в особі його адвоката Наталії Гурковської наполягав на подальшому розгляді справи до винесення виправдального вироку правозахиснику.

«Вважаю, що у суду є всі підстави для того, щоб виправдати мого підзахисного і визнати невинним у злочинах, які йому інкримінували органи досудового слідства. Я очікую, що правосуддя все ж восторжествує, і нашу державу можна буде назвати правовою. Сподіваюся, що вирок буде виправдальним, як я попросила у своїй промові»- сказала Гурковьска.

Адвокат також зачитала виступ Гройсмана, який той готував для останнього свого виступу в суді, але не встиг це зробити.

У ньому він повністю юридично і професійно руйнує по пунктах всі обставини трьох томів справи проти себе, чекаючи, що суддя може винести як виправдальне, так і рішення про його засудження.

«Якщо в рішенні суду буде обвинувальний вирок, прошу дати мені максимальний термін покарання, щоб, перебуваючи в місцях позбавлення волі, міг якомога більше зробити правозахисної роботи серед ув'язнених і максимально поширити мої знання з захисту прав людини», - зачитала слова Гройсмана його адвокат .

Дмитро Гройсман помер 5 серпня під час відрядження до Києва в результаті серцевого нападу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ