Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Графічний Львів демонструють в Музеї історії релігії

7 листопада, 2016 - 11:00
Фото автора

У рамках Міжнародного мистецького форуму графіки «Leopolis-2016» у Львівському музеї історії релігії відкрилася виставка "Львів графічний". В експозиції графічні роботи об’єднані тематикою архітектури Львова і присвячені 760-річчю міста Лева.

Свої дивовижні, незвичні погляди на Львів та його легенди відобразили у роботах талановиті художники-графіки, які в різні часи мешкали у цьому місті. Саме із їх робіт, які зберігалися у фондах музею, складається експозиція виставки. Тематика їх різноманітна: антично-міфологічні й біблійні сцени, архітектурні краєвиди, зображення соборів, костелів, церков, портрети політичних діячів. Надзвичайний інтерес викликають гравюри художників XIX століття, які жили у місті та працювали в літографічній майстерні львівського видавця австрійського походження Петра Піллера.  Графічне мистецтво першої половини XX століття презентують художники переважно львівської школи.

Найстаршою роботою виставки є графіка Карела Ауера "Домініканський костел", датована 1834-1844 роками. А найсучаснішою – "Князь Данило Галицький", яку художниця Людмила Лобода створила у 1991 році.  

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів. Фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ