Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Вінниці показали виставу за оповіданнями Олега Сенцова

8 липня, 2018 - 11:23

Студенти Київського Національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, які навчаються в майстерні Станіслава Мойсєєва, представили вінницькому глядачеві виставу за автобіографічними оповіданнями Олега Сенцова з книги «Рассказы». Вхід на показ, який відбувся у Будинку Учителя, був вільний, що дозволило зібрати повну залу. Серед глядачів у перших рядах були актори Вінницького обласного театру імені Садовського, молоді артисти з театральної студії «БУ!» та творча інтелігенція міста.

«Нещодавно голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, режисер Олесь Санін та актор В’ячеслав Довженко записали на відео оповідання режисера, політв’язня Олега Сенцова, аби висловити йому свою підтримку. Вони також закликали долучитися до акції всіх охочих та записати оповідання з його автобіографічної книги «Рассказы». Підтримати режисера творчістю вирішили і студенти Київського Національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, серед яких вчиться і вихованець нашого театру-студії Влад Матвійчук. Привезти виставу до Вінниці – ідея, яка належить саме йому, – каже режисер театру «БУ!» та організатор показу вистави у Вінниці Григорій Сиротюк.

Заслужена артистка України, доцент кафедри сценічної мови Київського Національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого Тетяна Кобзар розповідає, що курс Станіслава Мойсєєва зробив виставу за оповіданнями Олега Сенцова насамперед, щоб підтримати режисера і популяризувати його творчість. Під час показу студенти презентували вінничани прочитання п’яти оповідань – «Дитинство», «Бабуся», «Собака», «Больничка» і «Заповіт», які прозвучали українською мовою.

«Це не поставку, радше сценічне прочитання. Ми давно прагнули познайомити студентів із творами Олега Сенцова. На той момент, коли я їм запропонувала, вони їх не знали. Скільки було сліз, сміху, трепетних моментів, бо це саме той матеріал, який торкає дуже глибоко і допомагає ставати людьми, – говорить Тетяна Кобзар. – Плюс мені дуже хотілося, щоб оповідання Олега Сенцова прозвучали українською мовою. Переклала їх я особисто. Це була нескладна робота. Таке враження, що Олег мислить українською мовою і має прекрасне почуття гумору».

Викладачка додає, що цього року в університеті поставили справжню виставу за оповіданнями Олега Сенцова, де задіяно більше 20 студентів. А це такий собі виїзний формат, щоб презентувати творчість ув’язненого режисера в різних містах України. Після Вінниці сценічне прочитання оповідань Олега покажуть у Чернівцях. Там вистава-акція на знак підтримки режисера відбудеться 9 липня.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ